Publicitātes foto

// Parmuziku.lv

Indiešu garīgās mūzikas ansamblis

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM.

Festivāla ietvaros ar Dienvidindijas senās garīgās mūzikas koncertu pirmo reizi Latvijā viesosies pasaules slavenā indiešu garīgās mūzikas izpildītāja Gājatri Venkataragavana un Indijas tradicionālo instrumentu ansamblis – Maisore Srikants un Manojs Siva.

 

Viena no ievērojamākajām indiešu profesionālās mākslas dziedātājām Gājatri Venkataragavana (Gayathri Venkataraghavan) pārstāv Dienvidindijas klasiskās mūzikas tradīciju Karnātaku un seno garīgo dziedājumu kultūru. Viņa ir vispieprasītākā Karnātakas mūzikas izpildītāja Indijā un ārzemēs.

 

Maisore Srikants (Mysore Srikanth, Indija, vijole) ir viens no pieprasītākajiem Karnātakas mūzikas pavadošajiem vijolniekiem, ir neticami talantīgs mūziķis, mācījies pie leģendārā guru Sri H.K.Narasimhamurtī un apguvis spēles tehniku, kas ir ļoti unikāla un melodiska.

 

Manojs Siva (Manoj Siva, Indija, mridangams) ir izcils perkusionists, kura izpildījuma veids citu mūsdienu perkusionistu vidū izceļas ar unikālu pirkstu izvietojuma tehniku. To viņš apguvis, no ļoti agra vecuma mācoties klasisko indiešu sitaminstrumentu mridangamu pie leģendāriem mūziķiem un Indijas izcilākajiem perkusionistiem.

 

Starptautiskais Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – uz gaismu) ieņem īpašu nišu Latvijas bagātajā kultūras norišu klāstā – tas meklē un izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību, izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju.

 

Šogad Introvertās mākslas festivālā AD LUCEM izskanēs trīs koncerti ar izcilu mākslinieku sastāvu – beļģu kamermūzikas grupas Musiques Nouvelles “Skaņas Meditācija” 27. jūnijā Rīgas Reformātu baznīcā, Dienvidindijas senie garīgie dziedājumi 28. jūnijā, kā arī leģendārā nakts meditācija ar izcilo britu čellistu Metjū Bārliju 30. jūnija naktī, no plkst. 22:00 – 06:00 Kristiana Karla fon Stricka villā, Rīgā, Aristīda Briāna ielā 9.

 

Biļetes uz Introvertās mākslas festivāla Festivāla AD LUCEM koncertiem pieejamas „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv un www.bezrindas.lv

Komentāri