Publicitātes foto

// Parmuziku.lv

John Beasley koncerts

1. jūlijā, plkst. 18:30, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē uzstāsies Grammy balvai nominētais komponists, pianists un mūzikas producents Džons Bīslijs.

Džons Bīslijs (John Beasley) ir dzimis 1960. gadā džeza šūpulī – Luiziānā. Džons ir mūziķis jau trešajā paaudzē, kurš 7 gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli, un jau vidusskolā ar draugiem nodibināja savu pirmo džeza orķestri.

 

17 gadu vecumā Džonam Bīslijam tika piedāvāta stipendija obojas studiju turpināšanai prestižajā Džuljarda mūzikas skolā Ņujorkā, bet viņš no tās atteicās, izvēloties tā vietā spēlēt klubos, vēl pat nesasniedzis pilngadību.

 

2011. gadā Džona Bīslija albums “Positootly!” tika nominēts “Grammy” balvai. 2012. gadā viņš kopā ar basistu Derilu Džounsu un bundzinieku Ndugu Čansleru izveidoja sastāvu “3 Brave Souls”. Savukārt 2013. gadā Džons Bīslijs realizēja ilgi lolotu sapni, izveidojot bigbenda sastāvu “MONK’estra”. Kā jau liecina nosaukums, tas ir veltījums vienam no Bīslija elkiem mūzikā – pianistam Teloniusam Monkam un viņa atstātajam muzikālajam mantojumam un idejām.

 

Šodien mūziķu sarakstā ar ko kopā muzicējis Džons Bīslijs, varētu minēt tādas zvaigznes, kā Mails Deiviss, Fredijs Hubards, Herbijs Henkoks, Čaka Kāna, Karlija Simona, Džordžs Djūks, Kristjans Makbraids, Diana Rīvsa, Markus Millers, Stenlijs Klārks, Lī Ritenaurs un pat ar Džeimsu Braunu.

 

Džons Bīslijs – pianists, kurš spēlējis kopā ar Frediju Habērdu un Mailsu Deivisu, atspoguļo dažādu paaudžu ietekmes, apvienojot izteiksmīgās Herbija Henkoka akordu kopas ar Teloniusa Monka savdabīgo ritmu un Arta Teituma izsmalcināto inteliģenci, to visu pasniedzot tikai savā individuālā stilā” – LA Times

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā 

www.bilesuparadize.lv

Vairāk: www.rigasritmi.lv

Komentāri