Publicitātes foto

// Parmuziku.lv

Koncerti un muzikāli notikumi Lūznavas muižā 2018. gada pavasarī

Šī gada pavasaris Lūznavas muižā būs jo īpaši darbīgs un notikumiem bagāts – tiks svinēta muižas 3. dzimšanas diena kopš atjaunošanas pēc vērienīgajiem restaurācijas darbiem, atklāts jaunais Kultūra šķūnis, tāpat tradicionāli ciemiņi tiks gaidīti Latgales podnieku dienu pasākumos, Muzeju naktī, Baznīcu naktī un citos notikumos.

Pianisti Roks un Sonata Zubovi. Koncertprogramma “Tas viņš. Čurļonis!”

21. aprīlis 15.00, 6,00–10,00 €

Aprīļa beigas nu kļuvušas par tradīciju, lai Lūznavas muižā ikviens gribētājs simboliski satiktos ar slaveno lietuvieti, kurš savulaik bijis saistīts ar muižas saimnieku – Kerbedzu dzimtu, komponistu un gleznotāju Mikaloju Konstantinu Čurļoni. Koncertstāstā “Tas viņš. Čurļonis! M. K. Čurļoņa portrets laikabiedru atmiņās”, kuru izspēlēs Čurļoņa mazmazdēls, lietuviešu pianists un Kauņas Mūzikas akadēmijas profesors Roks Zubovs (Rokas Zubovas) un lietuviešu pianiste Sonata Deveiķīte-Zuboviene (Sonata Deveikyte-Zuboviene), skanēs paša Čurļoņa, kā arī viņa laikabiedru un kolēģu – Edvarda Grīga un Antonīna Dvoržāka mūzika. Tāpat tiks lasīti fragmenti no Čurļoņa vēstulēm un viņa draugu un kolēģu atmiņām par komponistu un mākslinieku. Tekstus lasīs Iveta Graudiņa.

Kultūras šķūņa atklāšana un Matīss Čudars

21. aprīlis 17.30, bezmaksas ar Kaurna Cronin Band koncerta biļeti

Aprīļa beigas ir Lūznavas muižas atdzimšanas laiks – 2015. gada 25. aprīlī muižu atklāja pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem. Muižas komplekss turpina attīstīties un iepriekšējā gadā pārmaiņas piedzīvoja kompleksā esošais šķūnis, kļūstot par jaunu un plašu vietu kultūras notikumiem. Kultūras šķūņa svinīgajā atklāšanā, iesildot vakarā gaidāmās Austrālijas grupas “Kaurna Cronin Band” koncertu, spēlēs ģitārists Matīss Čudars.  Matīss Čudars droši dēvējams par vienu no daudzpusīgākajiem un koncertdzīvē aktīvākajiem latviešu ģitāristiem. Savulaik Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas Konservatorijā skolotais mūziķis arvien biežāk sevi piesaka arī jaunrades procesā, rakstot akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio bigbendam, kā arī ir mūzikas un tekstu līdzautors rokgrupā “Spāre”, džeza trio “Auziņš/Čudars/Arutjunjans”, beļģu-latviešu eksperimentālā popa ansamblī “How Town”, un citur… Daudzu starptautisku konkursu laureāts, kā arī pērn nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kategorijā "Gada mūziķis”. Ieeja Kultūras šķūņa atklāšanā un Matīsa Čudara koncertā, uzrādot biļetes uz “Kaurna Cronin Band” koncertu, ir bez maksas.

 

Kaurna Cronin Band (Austrālija). Lūznavas muižas 3 gadu at-dzimšanas diena

21. aprīlis 19.00, 5,00 €

Lūznavas muiža trešo at-dzimšanas gadadienu pēc rekonstrukcijas svinēs ar Kultūras šķūņa atklāšanu un viesiem no Austrālijas – folkmūziķa Kaurna Kronina (Kaurna Cronin) grupas koncertu, kuru iesildīs izcilais ģitārists, Lielās mūzikas balvas 2017 nominants kategorijā “Gada mūziķis” – Matīss Čudars. Kaurna ir viens no Austrālijas šī brīža izklaidējošākajiem jaunajiem izpildītājiem, kā arī starptautiski novērtēts dziesmu autors un emocionāls un jautrs stāstnieks. Šobrīd mūziķis aktīvi koncertē visā pasaulē, aprīlī viesojoties arī Baltijas valstīs. Katrā koncertā Kaurna aizved klausītājus aizraujošā muzikālā un poētiskā ceļojumā. Grupas, kurā līdz ar Kaurnu muzicē Toms Knībouns (Tom Kneebone), Kia Gossners (Kiah Gossner) un Kiri Andersone (Kyrie Anderson), savā unikālajā indie-folk-rok stilā ieņem vadošu vietu mūsdienu Austrālijas folkmūzikā. 2015. gadā Kaurna saņēma Austrālijas Folkmūzikas alianses balvu kā “Gada mūziķis”, pēdējo gadu laikā sniedzis vairāk nekā 250 koncertu visā pasaulē, bet drīzumā gaidāms arī mūziķa ceturtais studijas albums “Euphoria, Delirium & Loneloness”.

Literāri muzikāls uzvedums “Atlaižu”

28. aprīlis 15.00, 7,00 €

Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sātā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir “uz Tu” – Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs etnomūziķe Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns.

Laima Jansone un grupa “Rūnas”

13. maijs 15.00, 8,00 €

Slavenākā Latvijas kokles spēles meistare, etnomuzikoloģe Laima Jansone un Rēzeknes grupa "Rūnas" satiksies pavasara koncertā "silDies" Lūznavas muižas Sarkanajā zālē. Koncertā izskanēs gan jau zināmas grupas dziesmas, gan arī jaunas tautasdziesmu aranžijas. Grupas "Rūnas" vadītājs ir diriģents Jānis Mežinskis, grupa savu debiju savulaik piedzīvoja tieši Lūznavas muižā, tādēļ ļoti priecāsies ar klausītājiem atkal satikties tieši te.

Komentāri