Publicitātes foto

// Parmuziku.lv

Marta kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Martu iesāksim ar Latgales vēstniecības GORS mēneša īpašo prieku – tikšanos ar vijolnieku Gidonu Krēmeru, mēneša beigās jau tradicionāli Rēzeknē viesosies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, šoreiz iedvesmojot ar latino baletu. Tāpat martā jubileju koncerti – Eduarda Rozenštrauha simtgade, aktrises Olgas Dreģes astoņdesmitgade, kā arī mēneša noslēgumā komponistu Baha un Forē simboliskā tikšanās Klusajā sestdienā. Martā būs skatāma arī dokumentālā filma “Turpinājums”, savukārt aprīli sagaidīsim ar Jaunā Rīgas teātra viesizrādi “Peldošie – ceļojošie” un izcilās vokālistes Ineses Galantes koncertprogrammu “Ar mīlestību no Ineses Galantes”.

 

MARTS 2018 

Franciska Vaslavāna un Frančeskas Kirkes izstāde-projekts “Francisks&Frančeska“

Katru dienu no 11.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

No 25. februāra līdz 22. aprīlim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā skatāma izstāde-projekts “Francisks&Frančeska“, kurā vienas dzimtas divu paaudžu radošo personību dialogu atklāj ievērojamā Latgales mākslinieka Franciska Varslavāna un viņa mazmeitas, gleznotājas Frančeskas Kirkes darbi. Izstāde būs simboliska mākslinieku satikšanās, jo dzīvē viņiem tas nebija lemts.

 

Gidons Krēmers, “Kremerata Baltica“ un Georgijs Osokins. Koncerprogramma “Zudušā laika prelūdijas“

Ceturtdiena, 8. marts 19.00, Lielā zāle 7,00–16,00 €, GORS

Pirmo reizi Latgales vēstniecībā GORS ar pirmatskaņojumu viesosies viens no 21. gadsimta ievērojamākajiem mūziķiem – vijolnieks Gidons Krēmers. Koncerta pirmajā daļā izskanēs izcilā 20. gadsimta komponista Mečislava (Moiseja) Veinberga 24 prelūdijas čellam solo. 2. daļā pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies Gidons Krēmers un jaunais, pasaules slavu guvušais mūziķis Georgijs Osokins. Abu sniegumā skanēs Frederika Šopēna Trio solminorā. Koncerta noslēgumā “Kremerata Baltica“ solistu sniegumā izskanēs 19. gadsimta romantiķa Fēliksa Mendelszona Oktets Mibemol mažorā. Pirms koncerta plkst. 18.00 2. stāva semināru zālē pirmskoncerta sarunas, kuras vadīs muzikoloģe un orķestra “Kremerata Baltica“ direktore Ingrīda Zemzare.

 

Teātra izrāde “Lēdija“. Sergejs Astahovs un Anastasija Voločkova (Krievija)

Sestdiena, 10. marts 18.00, Lielā zāle 19,00–33,00 €, GORS

Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē viesosies Krievijas teātra izrāde “Lēdija”, kurā galveno lomu atveidos šarmantā balerīna Anastasija Voločkova. Šis stāsts viegli humoristiskā un intriģējošā veidā apgriež kājām gaisā pazīstamo mītu par skulptoru Pigmalionu, kura mīlestības spēks atdzīvināja mākslinieka izveidoto marmora statuju. Izrāde krievu valodā.

 

Aijas Eriņas piemiņas koncerts “Atsagrīzt“

Svētdiena, 11. marts 15.00, Lielā zāle, 5,00–15,00 €

Pāragri mūžībā aizgājušās dziedātājas un dziesmu autores Aijas Eriņas piemiņas koncerts – Aijas radošo darbu izlases-albuma prezentācija. Pieminot dziedātāju, uz skatuves Aiju dienas priekšvakarā tiksies Aijas ģimene, draugi un kolēģi, ar kuriem kopā dziedātāja radījusi mūziku un priecējusi klausītājus.

 

Jubilejas koncerts “Olgai Dreģei 80“

Svētdiena, 18. marts 18.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €

2018. gada martā 80 gadu jubileju svinēs izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. “Koncerts būs kā saruna par piedzīvoto, pārdzīvoto sapni – no pagātnes līdz šodienai,“ ieskicē māksliniece. Koncertos sev līdzās uz skatuves O. Dreģe aicinās savus skatuves partnerus no neskaitāmajām filmām un teātra izrādēm, kas šajos gados nospēlētas. Koncerta laikā uz lielā ekrāna tiks demonstrēti fragmenti no nozīmīgākajām kinofilmām un teātra izrādēm, kurās gaviļniece piedalījusies.

 

Izrāde bērniem “Runājošais runcis Toms un viņa draugi“

Trešdiena, 21. marts 18.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €

"Maskavas leļļu teātris" piedāvā jaunu, krāsainu interaktīvo un reizē pamācošo izrāde bērniem "Runājošais runcis Toms un viņa draugi". Izrādes pamatā ir jauns multfilmu seriāls par runci Tomu un viņa piedzīvojumiem. Bērnus patīkami pārsteigs interaktīvais ekrāns, kas aicinās spēlēties un reaģēs uz mazo apmeklētāju atbildēm. Savukārt skaņas un vizuālie efekti aizvedīs skatītājus uz spēļu pasauli. Izrāde krievu valodā.

 

Dokumentālā filma “Turpinājums”. LV100 filmu programma

Piektdiena, 23. marts 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS

Režisora Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums” veidota divu gadu garumā, sekojot pieciem bērniem, kuri 2015. gadā uzsāka skolas gaitas dažādās Latvijas vietās. Kāds, kuram ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos un vecāki vēlas, lai bērns izaug par īstu zemnieku, kāds, kurš dzīvo pie vecmāmiņas, kamēr mamma strādā Anglijā un kāds cittautietis, kurš vēlas kļūt par biznesmeni un kura vecvecāki nonāca Latvijā pēc 2. Pasaules kara. Viens no bērniem – tepat no Rēzeknes novada Stoļerovas.

 

“Ballet Hispanico“ (Ņujorka). 23. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Sestdiena, 24. marts 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS

24. martā Latgales vēstniecībā GORS viesosies latino stila profesionālā baleta trupa "Ballet Hispanico" (Ņujorka, ASV). Mākslinieciskā vadītāja Eduardo Vilaro vadītā baleta kompānija “Ballet Hispanico“ ir vadošā latino dejas kompānija pasaulē. Latvijas skatītājiem “Ballet Hispanico“ prezentēs trīs iestudējumus: “Linea Recta“, “Danzón“ un “Con Brazos Abiertos“.

 

LNSO un solisti. Koncertprogramma “Bahs un Forē. Miera formula“

Sestdiena, 31. marts 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS

Lieldienu Klusajā sestdienā līdzās Baha tētiņa korāļiem un fūgām izskanēs Forē izteikti franciskais Rekviēms solobalsīm, korim, orķestrim un visai pasaulei. Gregoriski noteikts, cilvēciski skarošs, eņģeliski maigs. Solisti: Gunta Gelgote – soprāns, Latvijas Radio koris, Johanness Helds – baritons, Diriģents – Andris Poga. Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Gabriels Forē Rekviēms. Pirms koncerta plkst. 17.00 2. stāva semināru zālē pirmskoncerta sarunas, kuras vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

Komentāri