Publicitātes foto

2017. gada 19. jūnijā // Parmuziku.lv

Britu čellists Metjū Bārlijs

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz unikāliem koncertiem aicinās 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM.

Festivāla ietvaros 30.jūnija naktī Kristiana Karla fon Stricka villā, Rīgā, klausītājus ar astoņu stundu garu koncertu klausītājus priecēs izcilais britu čellists Metjū Bārlijs.

Astoņu stundu garajā koncertā “Nakts meditācija”, būs iespēja baudīt plašu programmu – no Johana Sebastiana Baha līdz Arvo Perta, Džona Metkāfa un citu mūsdienu komponistu mūzikai, kā arī paša Bārlija improvizācijas akustiskajam, elektriskajam čellam un elektronikai.

Programmu papildinās saspēle ar pianistu Juri Žvikovu, kas koncertā iejutīsies gan pavadītāja, gan solista lomā un savu meistarību apliecinās, spēlējot uz digitālajām klavierēm.

Koncerts “Nakts meditācija”, kas nepārtrauktā skanējumā ilgs no saulrieta līdz saullēktam, ir festivāla „Ad Lucem” īpašā tradīcija, ko 2010. gada vasarā, Vecgulbnes muižā iedibināja britu čellists Metjū Bārlijs, kurš radījis īpašu improvizācijas un orķestrantu interaktīvā izpildījuma apmācības metodi, ko viņš ar lieliem panākumiem pasniedz pasaules vadošo orķestru mūziķiem.

Latvijā šī ir vienīgā iespēja šogad dzirdēt unikālo un pasaulslaveno mūziķi. Vairāk informācijas par mūziķi vietnē www.matthewbarley.com

Starptautiskais Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – uz gaismu) ieņem īpašu nišu Latvijas bagātajā kultūras norišu klāstā – tas meklē un izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību, izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju.

Biļetes uz šī gada Introvertās mākslas festivāla Festivāla AD LUCEM koncertiem  pieejamas „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv; www.bezrindas.lv

Komentāri