Foto: Lauris Vīksne

2018. gada 13. martā // Parmuziku.lv

Pirmais kurss izdod pirmo albumu "Problēmas"

Grupa Pirmais Kurss šajā nedēļas nogalē izdeva  savu pirmo albumu "Problēmas", atzīmējot to ar koncertu 9. martā K.K. Fon Stricka villā. Pirms un pēc koncerta ikvienam apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dziesmas klipa Pa kreisi filmēšanā, iemēģinot deju soļus, griezt "Laimes un Nelaimes ratu", atveldzēties ne tikai ar dzērienu “Problēmas”, kā arī popkorna lietu vārdā “Problēmas” un mieloties ar gardajām Lapsas kūkām.

“Par albuma izdošanu mēs runājam jau kopš spēlēšanas pirmssākumiem, teju jau astoņus gadus. Toreiz skolas laikā trūka līdzekļi, jo visa nauda tika izniekota čipsos un meitenēs - vispār nebija laika vai arī sāpēja vēders. 2017. gada pavasarī nolēmām likt čipsus un meitenes pie malas un pievērsties albuma rakstīšanai. Atradām meistaru Kārli Šteinmani, kas veica ierakstus kādā Mārupes šķūnītī. Kopumā tur bija diezgan jauki, tikai rudenī ierakstu kambarī kļuva nedaudz vēsi. Vienīgais viesmākslinieks šajā albumā ir Jasmīnas koris, kurš dziesmā Internets iedziedāja Jāzepa Vītola cienīgu kora partiju,” par albuma tapšanas ieceri un gaitu atklāj grupas taustiņinstrumentālists Aleksandrs Okonovs.

Albums Problēmas stāsts ir par ķibelēm, kuras ir piedzīvojuši grupas dalībnieki - neveiksmīga jauna auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu. Kopumā albumā iekļauti 15 oriģināldarbi, roka, popa un vieglās mūzikas stilos.

“Par albuma nosaukumu bija gara diskusija, tika apsvērti varianti Interkurss, Kirmais Purss, vai arī, kā atbalss Dona albumam Skaņā kalna klintīs - Turpat. Šo albumu Problēmas mēs redzam kā tādu mazu ķibeļu vācelīti, kur var sajust, cik patiesībā mūsu dvēseles ir vārīgas un ievainojamas. Mūzika mums ir kā pašārstējoša terapija, kurā, runājot par šīm Problēmām, mēs gūstam atbalstu no mūsu klausītājiem, kas liek mums justies, ka neesam vieni, kas šajā pasaulē cīnās, atklāj grupas solists  Francis Upaciers.

Visbiežākās problēmas grupā:

Dāvis, ģitārists un dziedātājs “Es nokavēju vilcienu un man nav līdz ģitāras vada.”

Valdis, bundzinieks “Man nav laika, es strādāju.”

Francis, ģitārists un dziedātājs “Man ir brilles.”

Aleksandrs, taustiņi “Es dzīvoju Jelgavā.”

Kārlis, bass un taustiņi “Man pēc vakardienas kebaba nebija labi.”


Komentāri