Publicitātes foto: Linda Klētniece

2018. gada 2. martā // Jana Kohno

RECENZIJA: "Visas Taisnības" - "Visas Taisnības"

Gads vēl tikai sācies, taču ja man būtu jānosauc gada stilīgākais albums, tad "Visas Taisnības" debijas ieraksts uzvarētu, jo nav šaubu - "Visas Taisnības" ir viens no šī brīža stilīgākajiem un interesantākajiem projektiem mūzikā.

Projekta galvenie virzītājspēki - Raimonds Gusarevs un DJ Monsta - kopā ar Renāru Kauperu, Goran Gora, Māru Upmani-Holšteini, Jāni Strapcānu, Elizabeti Vētru un reperi Edavārdi piedāvā mūsdienu interpretācijas desmit latviešu estrādes mūzikas klasikām, no kurām vairums tapušas septiņdesmito gadu izskaņā. Uzdevums visai atbildīgs - ļaut vaļu savām muzikālajām interpretācijām, dot otro elpu, tajā pašā laikā nezaudējot oriģinālo šarmu. Svaigs skanējums, eksperimenti, kvalitāte - nepārspīlējot jāatzīst, ka šīs ir labākās Maestro dziesmu aranžijas, kādas dzirdētas.

Kas ir ne mazāk būtiski - projekta ideja saistoša gan vecākajai paaudzei, kam dziesmu oriģinālversijas raisīs kāri pēc saldās nostalģijas garšas, gan arī jauniešiem, kam pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu šarms ir mazpazīstams, taču caur mūsdienīgu prizmu top saprotams un pat interesants. Nu, vai arī jaunākie vismaz painteresēties, kā ar Mirdzas Zīveres izpildīto "Tik Tā Viena" ticis galā reperis Edavārdi, ko īpaši gribētos izcelt un kas, starp citu, albuma publicēšanas dienā ierindojās pirmajā vietā iTunes klausītāko dziesmu topā Latvijā. 

Ieteiktu noklausīties gan oriģinālversijas, gan jaunās - tas, nudien, ir foršs ceļojums laikā un mūzikā! :)

 

Komentāri