Publicitātes foto

2017. gada 20. martā // Parmuziku.lv

Ventspilī koncertēs džeza kvintets “Papanosh” no Francijas

18. aprīlī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē koncertu sniegs džeza kvintets “Papanosh” no Francijas.

Lai arī nosaukums kolektīvam izklausās kā no kādas neeksistējošas Austrumeiropas valodas aizgūts, “Papanosh” savā mūzikā nojauc jebkādas robežas. Fiziskas, prāta un muzikālas, uz skatuves un ārpus tās iemiesojot pilnīgu brīvību. Izsakoties vēl tēlaināk, “Papanosh” ir kā māja vaļējiem logiem un durvīm Ņujorkas pagrīdes mūzikas Bernāra Lubā (Bernard Lubat) radošo taku krustcelēs. Lai arī iepriekš komponēta un pierakstīta, “Papanosh” mūzika, kvintetam kāpjot uz skatuves, katrreiz tiek radīta un izgudrota no jauna. Savā nepieradinātībā un brīvībā kolektīva daiļrade ir kā akustiska pirmatnējas enerģijas manifestācija, kurā pilsētas skaņas jaucas ar putnu čivināšanu. Un otrādi.

Vensāns Kotro (Vincent Cotro) žurnālā “Jazzman” savulaik uzteicis kolektīva laikmetīgo skanējumu un spēju “kopt un uzturēt nekārtību”, nepadarot to sistemātisku. “Papanosh” spējot rosināt klausītājos apetīti pēc pārsteiguma, vienlaikus tos aizkustinot pavisam vienkāršiem, pat primitīviem paņēmieniem.

Biļetes uz “Papanosh” koncertu 18. aprīlī teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 5.50 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Komentāri