Ekrānšāviņš no Kendrika Lamāra video

2018. gada 8. janvārī // Parmuziku.lv

Pirmo reizi vēsturē! Hiphops tiek patērēts vairāk nekā rokmūzika

Apokopojot 2017. gada datus, mūzikas un video pārdošanas apjomu izsekošanas sistēma "Nielsen" atklājusi nebijusi tendenci ASV mūzikas tirgū - rokmūzika vairs nav pieprasītākais žanrs. Pirmo reizi vēsturē to nomainījis hiphops, R&B un urbānā mūzika.

"Nielsen", kas veic tirgus pētījumus un apkopo datus par mūzikas un video patēriņiem, vēsta par ikgadējo mūzikas patēriņu un klausīšanās paradumiem ASV, kā arī jaunākajām tendencēm. 

Pētījums atklāj līdz šim nebijušu ainu - ņemot vērā mūzikas straumēšanas servisu datus un pārdoto albumu skaitu, astoņi no desmit populārākajiem 2017. gada māksliniekiem pārstāv hiphopa žanru. Pirmajās divās vietās ierindojies Kendriks Lamārs un Dreiks. Tāpat pirmajā desmitniekā arī Future, Bruno Marss, The Weeknd, Eminems, Lil Uzi Vert. Sarakstā citus žanrus pārstāv tikai Eds Šīrans un Teilore Svifta, ieņemot trešo un ceturto vietu. 

Hiphops un R&B būtiski ietekmējuši arī mūzikas straumēšanas servisu kāpumu ASV. Deviņi no desmit populārākajiem mūziķiem straumēšanas servisos pārstāv hiphopu vai R&B, tādējādi straumēšanas servisi piedzīvojuši 59% kāpumu. 

Avots: NME.com
Komentāri