"Baltijas muzikālās sezonas" piedāvā jaunu koncertu programmu

Raksta attēls - "Baltijas muzikālās sezonas" piedāvā jaunu koncertu programmu Publicitātes foto

/ Parmuziku.lv

Džons Malkovičs un Huans Djego Floress, Vīnes filharmonijas orķestris kopā ar Elīnu Garanču, Miša Maiskis, Antonio Papāno un Deniss Macujevs. Līdzīgi kā gadu iepriekš, fonds "Baltijas muzikālās sezonas" plāno Latvijā organizēt pasaules klases zvaigžņu koncertus.

16. jūnijā vasaras sezonu atklās pazīstamā amerikāņu režisora un aktiera Džona Malkoviča neparastais koncerts.  Divkārtējais "Oskara" balvas nominants un vairāk nekā 20 kinobalvu ieguvējs, Malkovičs iepriecinās Dzintaru koncertzāles skatītājus ar populārā argentīniešu rakstnieka Ernesto Sabato romāna "Par varoņiem un kapiem" daļu "Paziņojums par aklajiem" komponista Alfrēda Šnitkes koncerta pavadībā. Solistes lomā uzstāsies populārā pianiste Anastasija Terenkova.

20. jūnijā Jūrmalā, ar "Baltijas muzikālo sezonu" atbalstu, norisināsies viena no pasaules vadošā kolektīva - Vīnes filharmonijas orķestra (diriģents - Rafaels Pajars) un lieliskā mecosoprāna Elīnas Garančas kopīgais koncerts.

Šo vasaras sezonu Rīgas jūras līča piekrastē nepalaidīs garām arī viens no pazīstamākajiem un iemīļotākajiem mūsdienu pianistiem Deniss Macujevs.  Viņa koncerts Dzintaru koncertzālē notiks 4. jūlijā. Kā jau ierasts, skatītājus sagaida neticamas emocijas, kvalitatīva mūzika un patīkami pārsteigumi.

Jau 12. jūlijā "Baltijas muzikālās sezonas" prezentēs jubilejas koncertu, kurā uzstāsies viens no pazīstamākajiem Rīgā dzimušajiem klasiskās mūzikas izpildītājiem, lieliskais čellists Miša Maiskis. Šogad viņš svinēja 70 gadu jubileju. Uz Jūrmalas skatuves kopā ar čellistu uzstāsies kamerorķestris "Maskavas virtuozi". Solisti - Miša Maiskis, Lilija Maiska un Saša Maiskis.

Turklāt Miša Maiskis piedalīsies arī grandiozā simfoniskā orķestra koncertā, kas norisināsies 14. jūlijā Rundāles pilī. Šis koncerts ir organizēts sadarbībā ar "Latvijas koncerti".

8. augustā Dzintaru koncertzālē uzstāsies leģendārais diriģents, Karaliskā Koventgārdena muzikālais vadītājs, neskaitāmu starptautisko mūzikas balvu (tostarp arī Gramophone un Classical BRIT Awards) ieguvējs, Antonio Papāno. Maestro uzstāsies Romas Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestra pavadībā.

Savas karjeras laikā Papāno, kurš savu darbību sāka kā slavenā Daniela Barenboima asistents, ir vadījis teju visus spēcīgākos orķestrus pasaules lielākajās koncertzālēs.

8. septembrī vasaras pasākumu ciklu noslēgs Huana Djego Floresa mūsdienu operas "Zelta puisēns" koncerts. Kritiķi uzskata šo Peru dzimušo mūziķi par vienu no pasaules labākajiem liriskajiem tenoriem. 2012. gadā Vīnē viņam tika piešķirts prestižais kamerdziedātāja tituls. Dažādos laikos šis tituls tika piešķirts tādām izcilām personībām kā Anna Ņetrebko, Monserata Kavaljē, Renē Pape un citiem.

Biļetes uz "Baltijas muzikālo sezonu" rīkotajiem pasākumiem pieejamas "Biļešu paradīzes" interveikalā un tirdzniecības vietās, kā arī Dzintaru koncertzālē.

Arī šim koncertu ciklam projekta organizatori ir sagatavojuši īpašus VIP piedāvājumus un abonementu programmu. Ielūgumus var iegādāties "Baltijas muzikālo sezonu" oficiālajā mājaslapā www.balticmusicalseasons.com. Mājaslapā ir pieejama aktuālā informācija par "Baltijas muzikālo sezonu" programmu, kā arī ar projektu saistītie jaunumi.

 

Par projektu:

"Baltijas muzikālās sezonas" ir viens no labākajiem Ziemeļeiropas klasiskās mūzikas un operas projektiem. Tā mērķis ir pieteikt Latviju kā Eiropas kultūras tūrisma galamērķi. Projekta debijas sezonas ietvaros Rīgā un Jūrmalā uzstājās izcilie diriģenti Rikardo Muti un Teodors Kurentzis, lieliskais vijolnieks Džošua Bells, Smooth džeza karalis Kriss Boti, pasaules operas zvaigznes Elīna Garanča un Hibla Gerzmava, Kristīne Opolais un Pāvels Černohs, Lorenss Braunlijs. un Sāra Koberna, kā arī slavenais pianists Deniss Macujevs.

 

Projektam atbalstu sniedz Aizbildniecības padome, kurā ietilpst sabiedrībā pazīstami mecenāti un uzņēmēji -  Pjotrs Avens (padomes priekšsēdētājs), Mihails Fridmans, Arkādijs Suharenko, Jurijs Šeflers, Aleksandrs Gafins, Guntis Rāvis, Vjačeslavs Brešts un Svetlana Nikolajeva.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!