Albuma apskats: Flume - "Skin"

Raksta attēls - Albuma apskats: Flume - "Skin" Publicitātes foto

31.05.2016 / Rolands Paeglis

Mūzika ar kosmosa struktūru -tieši tā vietnē Facebook kāds klausītājs nodēvējis albumu “Skin”, kuru vairāk nekā trīs gadus pēc debijas ieraksta iznākšanas “Future Classic” leibla paspārnē laidis klajā Hārlijs Eduards Stretans (Harley Edward Stretan), plašākai sabiedrības daļai zināms kā Flume.

Par “Skin” priekšvēstnešiem 2016. gadā janvārī kalpoja singli “Never Be Like You” un “Smoke & Retribution”, savukārt aprīlī pie klausītājiem nonāca singls “Say It” un tā b-pusē esošais “Wall Fuck”. Jau pēc šo kompozīciju noklausīšanās bija skaidrs, ka Flume saviem klausītājiem būs sarūpējis patiešām kvalitatīvu un līdz vissmalkākajām niansēm noslīpētu mūziku, piedaloties virknei ar dažādiem žanriem saistītiem mūziķiem.

Hārlijs ir no tiem izpildītājiem, kuru izdzirdot nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu, un tas apstiprinās arī šajā ierakstā. Viņš joprojām izmanto savas firmas zīmes — pēkšņos drop’us, downtempo žanram raksturīgās iezīmes, pārdomātu skaņdarbu struktūru un, kā jau minēts, sadarbību ar plaša spektra mūziķiem.“Skin” kopumā piedalās vairāk nekā 10 dažādi viesi.

Viens no Flume talantiem ir prasme sadarboties ar ļoti dažādiem dziedātājiem un reperiem, kas izpaužas arī šajā ierakstā. Tā, piemēram, viņš ļāvis uzmirdzēt līdz šim maz zināmajai izpildītājai Kučka, kura kopā ar perspektīvo reperi Vinsu Steiplu (Vince Staples) dzirdami gan fanu, gan kritiķu atzinīgi vērtētajā singlā ‘Smoke & Retribution”, savukārt dziesmā “You Know” Flume pratis sakausēt elektronisko mūziku un divas krasi atšķirīgas repa paaudzes — hiphopa aprindās komentārus neprasošo “Wu-Tang Clan” dalībnieku Raekwon un maz zināmo kanādiešu reperi Allan Kingdom.

Lieliska sadarbība izdevusies arī ar kanādiešu dziedātāju Kai, radot, iespējams, albuma lipīgāko hitu “Never Be Like You”. Turklāt potenciāls iekarot festivālu un mājas ballīšu skaļruņus ir arī dziesmai “Lose It”, kurā piedalās reperis Vic Mensa, pierādot, ka repa skanējumu atsvaidzināt iespējams arī bez trap bītiem un auto-tune izmantošanas. Papildus jau nosauktajiem viesmāksliniekiem “Skin” dzirdamas arī tādas dziedātājas kā Tove Lo, “Little Dragon” dalībniece Jukimi Nagano (Yukimi Nagano) un MNDR, kā arī elektroniskās mūzikas apvienības  “AlunaGeorge” pārstāve Aluna Fransisa (Aluna Francis).

Taču, ja Flume sadarbība ar reperiem un elektroniskajai mūzikai piemērotu sieviešu vokālu īpašniecēm nav nekāds retums, tad viņa kopdarbs ar mūziķi Beku (Beck) ir vismaz neliels, bet — pārsteigums, noslēdzot albumu uz Flume neraksturīgas, mierīgas nots.

Taču apmēram stundu garajā ierakstā dzirdamas arī vairākas kompozīcijas bez viesu piedalīšanās. Dažās no tām Flume atļaujas eksperimentēt un attālināties no sev ierastā, radio draudzīgā skanējuma. Kā spilgtāko piemēru tam iespējams nosaukt “Wall Fuck”, kurā Stretans izmanto gličam raksturīgos skaņas kropļojumus, ļaujot saskatīt līdzības ar kolorīto mūziķi Arca. Arī dziesmas kompozīcija ir interesanta, pakāpeniski sapludinot divus visnotaļ atšķirīgus skaņdarba fragmentus. Tomēr jāatzīst, ka Flume mūzika bez vokāla klātbūtnes nav tik saistoša, un to, šķiet, saprot arī viņš pats.

Noklausoties albumu, atklājas tā iespējas uzrunāt dažādas auditorijas, pateicoties ieraksta nosacītai daudzpusībai, kas, ļoti iespējams, arī ir Flume popularitātes atslēga.

Albumā "Skins", kā arī mūziķa debijas diskā “Flume” iespējams atrast gan eksperimentālas, gan ballītēm piemērotas, gan ar repa skanējumu caurvītas kompozīcijas, turklāt, atšķirībā no vairākiem citiem meinstrīma elektroniskās mūzikas producentiem, Flume spēj piedāvāt dinamisku un kompozīcijas aspektā pārdomātāku mūziku. Hārlijs savā otrajā albumā pratis saglabāt sev raksturīgo skanējumu, taču, lai gan viņa rokraksts ir visai atpazīstams, “Skin” skan pavisam svaigi un var just, ka kopš “Flume” iznākšanas austrāliešu jaunietis ir cītīgi strādājis, nevis ļāvies atgulties uz iepriekšējo sasniegumu lauriem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!