4 jautājumi Andrim Indānam par dzeju, jauno "Gas of Latvia" albumu un meitenēm

Raksta attēls - 4 jautājumi Andrim Indānam par dzeju,  jauno "Gas of Latvia" albumu un meitenēm Foto Rihards Gecis.

05.01.2016 / Aiga Leitholde

Mūzikas cienītāju vidū elektroniskās mūzikas mākslinieka Andra Indāna jeb “Gas of Latvia” jaunākais albumu “Swan Lake” tiek saukts par vienu no labākajiem 2015. gada pašmāju ierakstiem. Albumu veido desmit dziesmas ar latviešu dzejnieku dzeju, kā arī paša Andra skolas laika sacerējums “Labdien, mans nezināmais draugs”. Viesmākslinieču statusā pieaicinātas taustiņinstrumentāliste, vokāliste Anna Ķirse un čelliste Undīne Balode.

Albuma “Swan Lake” dziesmās Tu izmanto dzejnieku dzeju. Vai šī ideja ir kā savdabīgs izlases “Strāvoklis” turpinājums?

Mans draugs Edgars Šubrovskis, pirmo reizi noklausoties dziesmu “Čuguna karogs”,  jautāja, vai dziesmas vārdu autors ir Rainis? Tas nav Rainis, bet gan Marts Pujats. Ja nu vienīgi Pujats ir nākošais Rainis? Atbildot uz jautājumu, nē, “Swan Lake” un “Strāvoklis” nav savā starpā saistīti. “Swan Lake” man ir personīgs albums, bet izlases “Strāvoklis” priekšplānā ir Rainis un viņa dzeja. “Swan Lake” dzirdama dzejnieku Marta Pujāta, Andra Žebera un Annas Fomas dzeja.

Kā Tu šo dzeju izvēlējies?

Andra Žebera dzeju lasu jau no astoņdesmito gadu beigām. Tolaik viņam iznāca krājums “Tetovējumi” un es jau tad ar viņa dzeju sarakstīju dažas dziesmas. Jaunajā albumā Žebera dzeja būs dziesmās “Meitenīte un pilsēta”, “Uz noplukušās stacijas fona” un “Rokturis”. Martu Pujatu personīgi pazīstu. Viņš ir no Ikšķiles, kur es kādu laiku dzīvoju. Pirms dažiem gadiem iepazinos arī ar Annu Fomu. Bija svarīga šī personīgā piesaiste, jo ilgu laiku pats nevarēju sarakstīt nevienu dziesmas tekstu un arī nevarēju piemeklēt atbilstošus dzejoļus.

Kura ir “Swan Lake” vecākā dziesma?

Pirms pieciem gadiem tika ierakstīta dziesma “1000mēles” (1000 tongues). Toreiz tas vēl bija instrumentāls darbs, vēl nebiju izdomājis, ka rakstīšu dziesmu albumu. Sāku rakstīt muzikālas tēmas. Tās bija diezgan vienkāršas, tāpēc atbilstošs pavadījums dziedājumam.

Pastāsti par sadarbību ar divām meitenēm – mūziķēm Annu Ķirsi un Undīni Balodi

Es pārsvarā sadarbojos ar meitenēm. Pēdējā laikā par manu vizuālo noformējumu ir atbildīga Zane Zelmane. Jau kādu laiku Annu un Undīni labi pazīstu. Vispirms mums izveidojās labs kontakts. Kad albuma aprises jau bija skaidras, izveidojās arī muzikāla sadarbība. Joprojām turpinu sadarbību arī ar Katrīnu Neiburgu. Mums šogad būs virkne koncertu Eiropā "Shape" platformas organizēto pasākumu ietvaros.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!