Parasti festivālos viss notiek ātri. Mēs vēlētos festivāla tempu samazināt

Raksta attēls - Parasti festivālos  viss notiek ātri. Mēs vēlētos festivāla tempu samazināt

28.06.2016 / Aiga Leitholde

No 7. līdz 10. jūlijam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, pirmo reizi notiks festivāls “Komēta”. Par gaidāmo festivālu iztaujājām vienu no organizatoriem - dīdžeju Kaspars Kondrāts.

Pēc kāda principa ir veidota festivāla "Komēta" programma?

Vēsturiski Daugavgrīvas cietoksni vācieši bija iecerējuši uzbūvēt kā ideālo pilsētu - cietoksnī bija dzīvojamās mājas, vairākām kārtām bruģētas ielas. Arī mēs mēģinām festivālu iekārtot kā pilsētu – būs telšu zona, naktsdzīves zona, dzīvās mūzikas zona. Dienā klubi būs ciet. Šajā laikā būs iespējams apmeklēt “Komētas Akadēmiju” un “Urbānu laboratoriju”, vai pavadīt laiku kopā ar bērniem. Pēc vakariņām apmeklētāji varēs doties uz koncertiem. Pēc tam sāks atdzīvoties naktsdzīves zona. Rūpēsimies, lai viss notiek secīgi un organiski, nevis viss vienā laikā. Parasti festivālos viss notiek ātri. Mēs vēlētos festivāla tempu samazināt.

Vai pasaulē ir “Komēta” konceptam līdzīgi festivāli?

Skaidrs, dažas zinības esam aizguvuši arī no citiem festivāliem. Piemēram, no “Boom”. Viņi visa gada garumā festivāla vajadzībām uztur dārzu un festivāla ietvaros kopā tiek gatavots ēdiens no šajā dārzā augušiem dārzeņiem. “Boom” pulcē 30 – 40 000 cilvēku, komūna ir izaugusi ļoti liela. Festivālam ir iespaidīgi apjomi – milzīgas skatuves. Principā, visam ir iespēja izaugt, arī "Komētai". Mums ir viens ierobežojums – mēs atrodamies uz salas, kuru nav iespējams uztaisīt lielāku. Taču cietokšņa nākotne visdrīzāk nebūs tikai platforma festivālam, bet aptvers kultūru tās plašākās izpausmēs.

Pastāsti par dīdžeju skatuves programmu!

Dīdžejiem būs paredzētas divas skatuves-klubi, kas atradīsies kazarmās, kur ir diezgan vēsi. Temperatūra droši vien mainīsies, kad tur iekšā būs vairāki 100 cilvēku. Klubs "Galaktika" atradīsies uz viena no cietokšna bastioniem – tur vairāk skanēs regejs, etno, elektronika. Uz "Galaktika"  skatuves spēlēt pieteikušies dīdžeji gan no Berlīnes, gan no Argentīnas un Brazīlijas. Būs gan dzīvie priekšnesumi, gan dīdžejseti. Otrs klubs būs "Marss", kur vairāk skanēs elektroniskā mūzika: elektronisks fanks un disko ceturtdienā, tehno piektdienā, hausmūzika – sestdienā. Uz "Marsa" skatuves spēlēs dīdžeji no Vācijas, Francijas, un uzstāsies arī vietējie.

No Latvijas mums būs vairāki dīdžeji, kas ir spēlējuši Kaņepes Kultūras centrā: Contour & Bombey, artis, Thrashy Kid, arī es pats spēlēšu sestdienā. Savukārt uz "Galaktikas" skatuves vairāk būs mūziķu, kas atbraukuši no citām zemēm – šo programmu kūrē Dj K’an, kuru klausītāji iepazinuši caur viņa spēlētajiem lēniem, grūvīgiem latino un regeja ritmiem. "Galaktika" darbosies līdz sešiem- astoņiem rītā, kamēr cilvēki dosies gulēt .

Projekta Domenique Dumont priekšnesums būs dzirdams uz skatuves "Pasaule".

Kā tu, esot dīdžejs, jūti to brīdi, kad astoņos no rīta ir jābeidz spēlēt? Aktīvākie būtu gatavi dejot vēl līdz pusdienlaikam.

Viss ir atkarīgs no manis paša iekšējās sajūtas. Ja tusiņš notiek klubā, kas drīz tiks slēgts, es spēlēt beigšu brīdī, kad vēl klubā dejo cilvēki, lai uztaisītu foršu noslēgumu. Kad šķiet, ka tusiņš nebeigsies, tad arī spēlēju ilgāk. Pilsētas naktsdzīvē man nav šīs sajūtas. Agrāk bija, tagad vairs nav. Festivālos man ir pilnīgi pretēja sajūta – cilvēki būtu gatavi dejot un dejot, diemžēl visam jābeidzas tehniskās stundas dēļ.

Tāpēc mēs “Komētā” mēģināsim nodrošināt iespēju vienam no klubiem darboties ilgāk, ja cilvēki vēl gribēs dejot. Principā festivāla sākums ir ceturtdienā un noslēgums svētdienā. Komētas izdegšanas laiks nolikts svētdienas pēcpusdienas plkst. 17.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!