Zinātnieki izpētījuši, kādiem cilvēkiem mūzika sniedz lielāku fizisku saviļņojumu

Raksta attēls - Zinātnieki izpētījuši, kādiem cilvēkiem mūzika sniedz lielāku fizisku saviļņojumu Foto:pixabay.com

05.06.2016 / Parmuziku.lv

Mūzikas raisītās emocijas vieglāk ir noformulēt ķermeniskās sajūtās – pa ādu skrien skudriņas, vai kāpinājums rada zosādu un tā tālāk. Kāpēc vieni šīs sajūtas piedzīvo bieži, bet otri vienreiz mūžā?

Pateicoties stresa hormonam mēs uz savas ādas izjūtam bailes, sajūsmu un lielas emocijas kā, piemēram, saviļņojumu par mūzikas skaistumu. Zinātnieki apgalvo, ja cilvēks spēj izjust estētisku baudījumu ar ādas starpniecību (angliski šo spēju sauc par frisson vai arī skin orgasms), viņš ir atvērtāks jaunai pieredzei, ar plašāku fantāziju un labākā empātijas spējām.

Izrādās, ka sajūtas vairāk ir saistītas ar indivīda kognitīvo, nevis emocionālo spēju. “Cilvēki, kas mūzikā atrod intelektuālu piepildījumu sasniedz lielāku ķermenisko baudījumu par cilvēkiem, kuri mūziku klausās fonā, “ tā zinātnieki.

Viss pētījums atrodams šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!