Varbūt tev jānodarbojas ar black metāla jogu?

Raksta attēls - Varbūt tev jānodarbojas ar black metāla jogu? Foto:facebook.com/BlackYoga1.

10.01.2016 / Aiga Leitholde

Šādu jautājumu uzdod mūzikas portāls Pitchfork, šoreiz rakstot par jaunākajām muzikālajām tendencēm jogas praksē. Šis temats interesē arī portālu Vice. Saprotams! Pēdējos gadus joga ir starp populārākajām fiziskajām nodarbībām, un, droši vien, arī jūs būsiet ievērojuši, ka mūzikas festivāli arvien biežāk saviem apmeklētājiem otrajā dienā piedāvā iespēju kolektīvi sveikt sauli ar jogas pozas starpniecību.

Jogas instruktore Kimija Masija (Kimee Massie) savā praksē izmanto metālmūziku, nodarbībās atskaņo skaņdarbus no grupu “Sunn O)))”, “Earth”, un “Wolves in the Throne Room” daiļrades un citu ambientās metālmūzikas apakšžanru izpildītājus. Tagad viņas jogas nodarbības pieejamas video “BLACK YO)))GA: Asanas Ritual, Vol. 1”.

Ņemot vērā to, ka joga ir ne vien fiziska, bet arī garīga prakse, black metāls un cita veida ambientā, lēnā un zemā metālmūzika jogas praksē, manuprāt, ir loģiska. Mūsdienās tikai nezināšana liks saistīt metālmūziku ar sātanu - metālmūzikas uzmanības centrā ir eksistenciālas, ezotēriskas, iracionālas, ar pašizzināšanu saistītas tēmas. Savukārt muzikāli iedvesma itin bieži tiek aizgūta no garīgās un orientālās mūzikas. Viens no spilgtākiem piemēriem būs amerikāņu grupa "Om", kas izmantojuši daudzveidīgus reliģskos motīvus - gan dziesmu teksots, gan mūzikā, gan kopējā noskaņā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!