Kāpēc atskaņot mūziku kafejnīcās, bāros un restorānos

Raksta attēls - Kāpēc atskaņot mūziku kafejnīcās, bāros un restorānos Foto: Pixabay.com

05.11.2015 / Parmuziku.lv

Iedomāsimies situāciju. Blakus stāv divas kafejnīcas. Vienā skan mūzika, otrā valda absolūts klusums, vien dzirdama glāžu šķindoņa, kad bārmenis tās liek plauktā. Kuru kafejnīcu jūs ar draugiem izvēlētos?

Piemērotas atmosfēras radīšana bez mūzikas nav iedomājama. To varētu apliecināt jebkurš restorāna, kafejnīcas vai bāra īpašnieks. Mūzika iedarbojas uz zemapziņu un emocijām. Ir grūti atrast racionālu skaidrojumu mūzikas radītajam noskaņojumam un uzvedībai – tā var gan paildzināt uzturēšanos kafejnīcā, gan arī, diemžēl, pamudināt ātrāk aiziet projām.

Bieži pieņemt lēmumu palikt vai iet projām liek atskaņotā mūzika. Arī lēmumu vēlreiz atgriezties kādā vietā, var ietekmēt dzirdētā mūzika. Līdz ar to mūzikas izvēlei ir tieša saikne ar kafejnīcas, bāra vai restorāna peļņu. Mūzika, protams, nav vienīgais biznesa veiksmes faktors, bet noteikti ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā palielināt apgrozījumu, ja mūzikas izvēlei līdz šim nav pievērsta uzmanība. Tikai mainot mūzikas stilus, var mainīt atmosfēru, kas brokastu laikā var būt atšķirīgs no vakaros valdošās atmosfēras, vai brīvdienās var radīt no darba dienām atšķirīgu noskaņojumu.

Fakti un statistika:

47% no SKDS aptaujātajiem patīkama mūzika rada vēlmi ilgāk uzturēties kafejnīcā vai restorānā

84% atgriežas bārā, kur skan laba fona mūzika.

82% uzkavējas ilgāk, ja bārā skan mūzika.

Nozīmīga ir ne tikai mūzikas izvēle un tās kvalitāte, bet arī atbilstošs tās skaļums atkarībā no diennakts stundas. Svarīgi, lai mūzika patiktu ne tikai latviešu, bet arī krievu un citu valstu auditorijai. Mūzika viennozīmīgi palīdz veidot īpašu gaisotni un konkrētās vietas atpazīstamību. Klienti labprāt atgriežas vietās, kur viņiem ir labi, kur apmierina ne tikai serviss, bet arī personīga attieksme, draudzīgums, brīva un radoša gaisotne, un, protams, neiztrūkstošs palīgs tam ir atbilstoša un kvalitatīva mūzika.

Mūzikas izvēlei ir tieša saikne ar kafejnīcas, bāra vai restorānu peļņu, tomēr vienkārši mūzikas atskaņošana vēl negarantē panākumus, tādēļ ir svarīgi atrast atbilstošu mūziku, kas ir piemērota konkrētajam uzņēmumam. Tikai mainot mūzikas stilus, var mainīt atmosfēru, kas brokastu laikā var būt atšķirīga no vakaros valdošās atmosfēras, kā arī brīvdienās var radīt no darba dienām atšķirīgu noskaņojumu.

Ja vēl neesi iegādājies licenci publiskai mūzikas atskaņošanai, sazinies ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA, lai noskaidrotu par licencēm un tās izmaksām. Savukārt, ja konsultācija nav nepieciešama, spied šeit, lai apskatītu tarifus un slēgtu līgumu ar LaIPA.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!