Zinātnieki saka: Dziedāšana tev dara labu!

Raksta attēls - Zinātnieki saka: Dziedāšana tev dara labu! Foto:pixabay.com

20.03.2016 / Parmuziku.lv

Dziedāšana nozīmīgi ietekmē cilvēka bioloģisko un psiholoģisko stāvokli.

The Royal College of Music’s Centre for Performance Science pētījuma mērķis ir apkopot informāciju par to, kā dziedāšana ietekmē cilvēka psiholoģisko un bioloģisko stāvokli, lai vēlāk izstrādātu metodes, kā ar mūzikas palīdzību mazināt dažādu slimību radīto stresu un sāpes.

Pētījums norisinājās akadēmiskās mūzikas koncertā Union Capel Londonā. Pētnieki sadarbojās ar komponistu un diriģentu Ēriku Vitekāru (Eric Whitacre), 15 dziedātājiem un 49 auditorijā esošajiem klausītājiem. Pirms eksperimenta sākuma visi iesaistītie nodeva siekalu paraugu, piestiprināja sirdsdarbības mērītāju, šādi ļaujot pētniekiem fiksēt izmaiņas sirds ritmā un stresa līmenī.

Pētījuma rezultāti apliecināja – koncerta klausīšanās samazina stresu un vienlaicīgi dod pozitīvas emocijas. Savukārt dziedātāju stresa līmenī bija vērojamas vislielākās izmaiņas. Tas ļauj pētniekiem izdarīt secinājumus, ka

dziedāšanai jebkurā gadījumā piemīt atslābinoša iedarbība, neatkarīgi no vides, kur tiek dziedāts, neatkarīgi no cilvēka konkrētā brīža stresa līmeņa.

Arī bez īpašām fiziskām sūdzībām vai ieilgušas nomāktības, dziedāšana grupā, piemēram korī, būs viens no labākajiem garīgās veselības profilakses veidiem! Vēl ir laiks sadziedāties, jo nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki notiks 2018. gadā!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!