10 aizraujošākie festivāli, kas piešķirs īpašu odziņu Tavai vasarai

Raksta attēls - 10 aizraujošākie festivāli, kas piešķirs īpašu odziņu Tavai vasarai Publicitātes foto

07.06.2019 / kurp.es

Saule jau piešķīlusi uguni šai vasarai, laiks arī Tev piešķilt ballīti! Un kā gan to izdarīt vēl pamatīgāk, ja ne ar krāšņu mūzikas festivālu? Kurp.es komanda Tev ir sarūpējusi 10 alternatīvus festivālus, kas katrs izceļas ar ko tiešām unikālu un īpašu.

Varam garantēt, ka starp tiem savu vasaras “match” atradīs gan ugunīgu ballīšu cienītāji, gan arī dabas un mierpilnas atmosfēras baudītāji.

Etnofestivāls Sviests

15. jūnijā | Valmiermuižas parkā Etnofestivāls Sviests aicina palūkoties un pārsajust laiku, izceļot gadskārtu norises un veicinot nākamajam laika posmam pieskaņotas darbības – veselību, laikapstākļus un labklājību. Valmiermuižā varēs sajust visu, kas balstās mūsos pašos, bet, iespējams, laika trūkuma dēļ – līdz galam neizjusts un neatklāts. Šī būs īstā vieta, kur īsi pirms vasaras saulgriežiem sajust kultūru tās dažādajās izpausmēs.

Saules Festivāls

5. – 7. jūlijā | “Ievu līcī”, Ķeguma novadā Pavadi nedēļas nogali kopā, uzkrājot enerģiju un dzīvesprieku! Saules Festivāls ar saukli “Atpūties citādi!” jau sesto gadu piedāvā alternatīvu vasaras festivāla programmu. Pavadi nedēļas nogali kopā, uzkrājot enerģiju un dzīvesprieku. Festivālā iespējams baudīt dažādas nodarbības, meistarklases, pirtis, meditācijas, radošās darbnīcas, lekcijas, dejas, mūziku, veģetāro virtuvi un citas sirdij derīgas nodarbes.

Mūzikas festivāls TINTE

13. jūlijā | Valmiermuižas parkā Latvija kļuvusi par vienu mūzikas festivālu bagātāka! Šogad 13.jūlijā notiks pirmais mūzikas festivāls "Tinte". Valmiermuižas parkā uzstāsies šī brīža labākie Latvijas mūziķi – Intars Busulis, "Carnival Youth", "Double Faced Eels" un citi. Īpaši tiks padomāts par ģimenēm ar bērniem, piedāvājot festivāla dienas daļu no plkst. 12:00 - 18:00 apmeklēt bez maksas.

Baldones Waterfest

19. – 21. jūlijā | Baldones Waterjump parkā Ballīte bez bremzēm un robežām – tieši tāds solās būt Waterfest Baldonē. Brīvības un aktīvā gara festivālā tu varēsi ļauties atsvaidzinošām ūdens izklaidēm, tostarp iespaidīgajiem ūdens tramplīniem, kā arī baudīt dzērienus pie kāda no “pludmales” bāriem un dejot pie nepagurstošo dīdžeju mūzikas līdz pat rīta gaismai. Nepiespiesta atmosfēra garantēta!

Mēness Ezers/Moon Lake

26. jūlijā | Āraišu ezerpilī Mistikas un pagātnes vēsmu cienītājiem iesakām doties uz Āraišiem. 26. jūlijā debesīs virs ezerpils spīdēs pilnmēness, un tā būs patiešām maģiska nakts. ,,Mēness Ezers” pasākums būs pilns ar pārsteigumiem – muzikāli un vizuāli baudāmi priekšnesumi, simtiem gaismiņu, kas izgaismo nakts melnumu, leģendas un maģija.

Festivāls Komēta

26. – 28. jūlijā | Daugavgrīvas cietoksnī Šis būs, iespējams, pats neierastākais festivāls šīs vasaras laikā. "Komēta" ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

Festivāls Saldus Saule

26. un 27. jūlijā | Saldū, Kalnsētas parkā Ja vēlies vasaru pavadīt nostaļģiskā un tradīcijām bagātā garā, Saldū vārtus vērs pirms 32 gadiem pirmoreiz notikušais rokfestivāls Saldus Saule. Divu dienu un nakšu garumā uzstāsies gan Latvijas roka leģendas, gan šodienas zvaigznes, kā arī jaunie izpildītāji, priecējot apmeklētājus ar labu mūziku un tikai “Saldus Saulei” raksturīgo īpašo festivāla atmosfēru.

Bauska TASTE

3. – 4. augustā | Bauskas pilskalna parkā Bauska šovasar ir pacentusies ar daudzveidīgu piedāvājumu. Lūk, arī šīs puses vērienīgākais vasaras notikums – festivāls "Bauska TASTE" 3. un 4. augustā Bauskas Pilskalna parkā pulcēs aktuālākos Latvijas māksliniekus, jaunos talantus, kā arī labas mūzikas un aktīvās atpūtas cienītājus. Jau šobrīd zināms, ka festivālā uzstāsies Autobuss Debesīs, Otra puse un Dzelzs Vilks.

Klusuma festivāls

16. – 17. augustā | Liepājas Dienvidu fortos Klusums gan šajā festivālā tiks ievērots tikai nosacīti. 2 dienu vasaras notikums norisināsies gan jūras krastā, gan aizsargātā teritorijā - priežu ieskautajos Dienvidu fortos. Tā būs mierīga un akustiski muzikāla koncerta vide, kurā festivāla viesi varēs divu dienu garumā atkāpties no aktīvās ikdienas, lai apzināti atpūstos mierā ar sevi. Divu vakaru garumā uzstāsies mūziķi, kuri ir sava žanra izteiktas personības, izpildot akustiskus koncertus.

Ezera Skaņas

17. augustā | 4:00 “Ezera skaņas” ir netipisks muzikāls pasākums, kas sākas pirms saullēkta – 4:00 – uz skatuves, kas peld Kāla ezera vidū. Cilvēki pasākumu apmeklē laivās, un visapkārt valda tumsa un klusums. Tad ezerā parādās ciemats, un izskan pirmās skaņas. Mūzika pieaug līdz ar gaismu un kulminējas, uzlecot saulei. 2019. gadā “Ezera skaņu” programma tematiski pēta zemūdens dzīles, pielīdzinot to cilvēka zemapziņas plašumiem.

Visus vasaras festivālus meklē šeit: https://kurpes.lv/pasakumi/festivals

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!