10 jauni pašmāju mūzikas albumi, kuros būtisku lomu spēlē teksts

Raksta attēls - 10 jauni pašmāju mūzikas albumi, kuros būtisku lomu spēlē teksts Fotokolāža, publicitātes foto

19.12.2016 / Parmuziku.lv

Tas, ka dziesmu veido melodija un teksts, nav nekas neierasts. Tāpēc izlasē apkopojām albumus, kuros teksts ir dzeja, viens no mūzikas instrumentiem vai albuma koncepcijas sastāvdaļa.

Arturs Skutelis un Tvērumi - “Audums”

Hiphopa mākslinieka Artura Skuteļa un grupas "Tvērumi" albums "Audums" ir konceptuāls stāsts par kāda autora nāvi. "Auduma" vienlaicīgi ir detektīvastāsts un mūzikas albums. Arī katru atsevišķo dziesmu veido pārdomāti izvēlēti vārdi.

Gas of Latvia - "Swan Lake"

"Gas of Latvia" albumā "Swan Lake" dzirdama dzejnieku Marta Pujāta, Andra Žebera un Annas Fomas dzeja, kas savienojumā ar "Gas of Latvia" mūziku rada sirreālas, tēlainas skaņu ainavas.

Izlase "Pretējības"

Izlasē "Pretējības" apkopotas 15 orģināldziesmas ar dzejnieces Aspazijas tekstiem. Šķiet, viszināmākā dziesma ir "Gar paradīzes maliņu", kas tapusi Alisei Jostei sadarbībā ar duetu “Čipsis un Dullais”.

Židrūns - "Židrūns un tas, ko nevar nest"

Arī postpanka grupai "Židrūns" vienmēr ir pārdomāti dziesmu teksti. Trešajā albumā "Židrūns un tas, ko nevar nest" grupa izmantojusi dzejnieka Guntara Godiņa dzeju un atdzejojumus, kā arī paši ir tekstu autori.

Izlase "Corpus Poesis"

"Corpus Poesis" ir vairāk dzejas, ne mūzikas izlase. Par vienojošo dzejas tēmu ņemot ķermeni, izlasē apkopoti dzejnieku kā, piemēram, Kārlis Vērdiņš, Vladimirs Svetlovs, Arvis Viguls, Knuts Skujenieks, Simona Orinska un citu dzejoļi. Visu kopā savieno elektroniskās mūzikas mākslinieks Oyaarss.

100 Baltas Dvēseles - "Vienaldzības"

"100 Baltas Dvēseles" albumu"Vienaldzības" raksturo minimālistiski elektronisks skanējums, tāpēc vēl jo vairāk izceļas dziesmu teksti, kuru autori ir Rainis, Guna Zariņa, Madara Jansone, Vilfrēds Ovens, Pols Laurenss Dunbars, Džordžs Gordons Bairons un Andris Kalnozols.

Elizabeta Lāce - "Mōaigā"

Arfistes Elizabetas Lāces laikmetīgās mūzikas albumā "Mōaigā" teksts ir daļa no koncepcijas, jo "Mōaigā" ir gan mūzikas, gan fotogrāfiju, gan dzejas albums. Vēl jo vairāk - dzeja ir trīs valodās!

Stūrī Zēvele - "Labdien"

"Stūrī Zēvele" savās dziesmās labprāta izmanto dzejnieku darbus. Albumā "Labdien" dziesmu tekstos dzirdama Klāva Elsberga, Ingas Gailes un Kārļa Vērdiņa dzeja, kā arī pašu mūziķu kolektīvais tekstuālais veikums.

Juris Simanovičs - "Kā samierināties ar savu nenozīmību"

Juris Simanovičs albumā "Kā samierināties ar savu nenozīmību" mums visiem ikdienā pazīstamas situācijas un frāzes ietērpj pārpasaulīgās pārdomās par mūsu eksistenci.

Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis - "Kamēr vēl gliemeži skrien..."

Koncertprogramma “Kamēr vien gliemeži skrien...” ar Imanta Kalniņa dziesmām, ko 2016. gadā klausītāji varēja baudīt mūzikas namā Daile, tagad pieejama arī ieraksta veidā. Dubultalbums ir grāmatiņa ar visiem dziesmu tekstiem, kuru autori ir tādi dzejnieki kā Imants Ziedonis, Eduards Veidenbaums, Andrejs Upītis, Māris Čaklais un citi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!