Agnese Cimuška par skaņdarbiem dažādiem noskaņojumiem

Raksta attēls - Agnese Cimuška par skaņdarbiem dažādiem noskaņojumiem Foto no personīgā arhīva

21.07.2016

Agnese zināma kā Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta izpilddirektore. Viņas primārie darba pienākumi saistās ar pašmāju mūziku.

Tā kā no pašmāju mūzikas vides Agnesei pēc etiķetes nepieklājas kādu īpaši izcelt, tad viņa izvēlējās piecus ārvalstu mākslinieku skaņdarbus, kas lieliski der dažādiem noskaņojumiem. Vismaz Agnesei, kura saka, ka ir ļoti emocionāla un tā uztver arī mūziku. “Esmu cilvēks, kuram vai nu ļooooooti patīk, vai nu ļooooooti nepatīk. Un, ja man patīk, tad man “rauj jumtu nost”. Ja kādā konkrētā brīdī dziesma mani uzrunā, tad klausos to atkārtojumā ļoti daudzas reizes.”

1. Maria Callas “Carmen – Les tringles des sistres tintaient”

Operas un klasisko mūziku es klausos tad, kad man ir ļoti daudz emociju – gan labas, gan ne tik labas. Tad es kārtīgi skaļi mašīnā pie stūres ar Mariju Kallu tās izdziedu.

YouTube

2. Hurts “Stay”

Nav tā, ka es “Hurts” klausos tikai tad, kad man ir skumji. Ir reizes, kad man ir ļoti daudz pozitīvu emociju un, lai tās sakārtotu, atkal jau skaļi izdziedos līdzi. Kļūst vēl labāk! Es “Hurts” ļoti daudz klausījos un dziedāju līdzi, kad gaidīju dēlu. Kad viņš piedzima, atlika ieslēgt tieši šo “Hurts” albumu “Happiness”, un bērns kļuva mierīgs un saldi gulēja.

YouTube

3. James “Getting Away With It (All Messed Up)”

Tāpat ir ar “James”. Dažreiz, kad uznāk “gruzons”, klausos, lai vairāk “sagruzītos” un “izgruzītos”. Taču “James” rullē arī tad, kad ir liela pacilātība.

YouTube

4. Muse “Resistance”

Gan “James”, gan “Muse” man “norāva jumtu" festivālā “Positivus”. Arī iepriekš man “Muse” patika, bet pēc klātienes koncerta jau parauj kosmosā!

YouTube

5. Seal “Love’s Divine”

Seal man kādreiz ļoti nepatika, taču tad īstajā brīdī, īstajā vietā šī dziesma pamatīgi paķēra…

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!