Aija Vītoliņa solokoncertā prezentēs vairākas oriģināldziesmas

Raksta attēls - Aija Vītoliņa solokoncertā prezentēs vairākas oriģināldziesmas Publicitātes foto

28.04.2016 / Parmuziku.lv

Jau 6. maijā mūzikas namā Daile notiks dziedātājas Aijas Vītoliņas solokoncerts “My Baby Shot Me Down”, kurā viņa prezentēs arī vairākas oriģināldziesmas.

Tās sarakstījuši Aijas grupas dalībnieki: čellists Kārlis Auzāns, ģitārists Mārcis Auziņš, taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš un sitamo instrumentu pārzinātājs Rūdolfs Dankfelds. Katrs speciāli Aijai radījis vienu dziesmu.

Kārlis Auzāns sarakstījis “On My Way” ar Rolanda Saulieša vārdiem:

Pirms sāku muzicēt ar Aiju, mēs tikāmies vairākas reizes, lai neformāli parunātu par jaunās koncertprogrammas māksliniecisko sajūtu,” stāsta mūzikas autors. “Pēc šīm sarunām sapratu, ka man ir instrumentāls skaņdarbs, kura melodija perfekti atbilst Aijas balsij un domai par sava ceļa meklējumiem. Pateicoties “Latvian Blues Band” bundziniekam Rolandam, radās arī teksts. Un galu galā tapa ļoti interesanta  dziesma ar mistiska fanka un džeza elementiem.

Pārējās trīs dziesmas tapušas ar pašas Aijas vārdiem. Kristapa Vanadziņa dziesma “Once Again” sanākusi spāniskākās noskaņās.

Kādu flamenko tipa skaņdarbu gribēju uzrakstīt jau sen, un ar šo mūziku man asociējas tieši Aija . Tā nu radās šis skaņdarbs un rezultāts, manuprāt, ir patiešām lielisks!

 

atklāj Kristaps.

Mārcis Auziņš sarakstījis mūziku mīlestības dažādās šķautnes apspēlējošajai dziesmai “Addicted to You”, bet Rūdolfs Dankfelds sacerējis patiesas brīvības iemiesojuma skaņdarbu “I’m Free”.

“Katrs no šiem skaņdarbiem ir īss, spilgts neierastas sadarbības rezultāts. Ir radušās četras jaukas, jaunas un krasi atšķirīgas dziesmas, kuras vieno tikai šim sastāvam izveidotais skanējums un sajūta,” saka Aija.

Programmā būs iekļautas arī dažādu citu mākslinieku (Šēras, “The Beatles”, “Jefferson Airplane”, “Procol Harum” u.c.) dziesmu kaverversijas, ko aranžējuši jau minētie mūziķi. Neizpaliks arī citi audiāli, kā arī vizuāli pārsteigumi.

Par pēdējiem gādās gan gaismu mākslinieks Oskars Timbars un kompānija “Gaco”, gan stiliste Vita Radziņa, kura saka: “Mums ar Aiju ir kopēja mūzikas gaume, mīlestība uz rokenrolu. Mans uzdevums ir dot viņai spēku lidot, atļauties miksēt stilus. Palīdzu Aijai būt drosmīgai un radīt dažādus tēlus. Tādus, lai viņa pati justos tiem piederīga, nevis kāds tos noteiktu. Radīt kopā ir daudz jautrāk!”

Audiālo pārsteigumu sakarā tiek baumots, ka Kārlis Auzāns uzspēlēšot pat zāģi! Turklāt Aija solokoncerta mēģinājumu procesā strauji apgūstot ģitāras, mandolīnas un vēl citu instrumentu pamatus…

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!