Andrejs Osokins sniedz bezmaksas meistarklases jaunajiem pianistiem un prezentē albumu

Raksta attēls - Andrejs Osokins sniedz bezmaksas meistarklases jaunajiem pianistiem un prezentē albumu Foto: Jānis Romanovskis

27.02.2017 / Parmuziku.lv

25. februārī Mūzikas namā «Daile» norisinājās pianista Andreja Osokina bezmaksas meistarklases, solokoncerts un CD prezentācija.

Jau no paša rīta Mūzikas namā «Daile» pulcējās jaunie pianisti, mūzikas pedagogi un interesenti no visas Latvijas, lai klausītos Andreja Osokina atklātās meistarklases. Astoņi jaunie pianisti – Jolanta Valdmane, Laura Daugele, Evelīna Jēkabsone, Daniela Grugule, Polina Berlina, Marta Balode, Kārlis Gusts Zariņš un Kārlis Bukovskis – bija sagatavojuši daudzveidīgu programmu, sākot no Johana Sebastiāna Baha līdz pat Pētera Vaska mūzikai, lai smeltos zināšanas un iedvesmu no teju visu lielāko pasaules pianistu konkursu laureāta Andreja Osokina. Sarunā pēc meistarklasēm Andrejs Osokins atzina, ka visu dalībnieku profesionālais līmenis ir ārkārtīgi augsts un Latvijas pianisms attīstās ļoti strauji un veiksmīgi!

Savukārt vakarā Andrejs Osokins piedāvāja klausītājiem uzlūkot latviešu klaviermūziku Eiropas mūzikas šedevru kontekstā. Koncertā skanēja kā franču komponista Kloda Debisī, tā mūsu pašu Jāzepa Vītola «Mēnesgaisma», Volfganga Dārziņa un Johanesa Brāmsa vēlīnie opusi, kuros abi komponisti viegli, it kā spēlējoties, atklāj ārkārtīgi personisku un daiļu mūzikas pasauli, Johana Sebastiāna Baha un Artura Maskata apgarotie skaņdarbi un Jāzepa Vītola skolnieka Sergeja Prokofjeva mūzika. Piedevās Osokins izpildīja Roberta Šūmaņa un Ferenca Lista kopdarbu «Widmung» («Veltījums») no sava jaunā solo albuma «Dedication», kurā ietverti abu komponistu spilgtākie skaņdarbi. Koncertu noslēdza Džordža Geršvina «The man I love» no Amerikāņu mūzikas izrādes ''PĒC PUSNAKTS / after midnight'', kas gaidāma tur pat, Mūzikas namā «Daile» 8. aprīlī.

Klausītāju atsauksmes pēc koncerta:

''Man liekas, ka Andrejs aug kā seno laiko pasakās, ne pa dienām un nedēļām, bet pa stundām un minūtēm. Šo koncertu skatīties un dzirdēt visu, ko viņš sacīja, un mācīties no tā, bija absolūtākā bauda un vārdos grūti aprakstāma sajūta. Man ir īpašas izjūtas, klausoties Andreja izpildīto mūziku, jo tādas domas, idejas, kas atpeld pie manis, kamēr spēlē Andrejs, nekad neatnāk citas mūzikas klausīšanās laikā. Tas ir kaut kas pilnīgi jauns. Es varu teikt, ka eksistē mūziķa raidītā enerģija. Vienam tā ir lielāka, vienam – mazāka. Caur Andreju es acīmredzot saslēdzos ar to dievišķo. Tas ir ļoti, ļoti īpaši un neparasti! Man liekas, ka vakardienas koncertā pavisam noteikti vajadzēja būt visiem skolu jauniešiem. Viņiem vajadzētu zināt savas mūzikas saknes.'' sacīja Jana Ezeriņa, modes salona «Madam Bonbon» vadītāja

''Koncerts – notikums, koncerts ar stāstu – ar rūpīgi pārdomātu un saturiski "savītu" programmu. Man patika mākslinieka komentāri, kas arī nebija ne par daudz, bet tieši vietā, lai izskaidrotu ieceri. Tas arī parāda, kāpec gan top meistarklases, jo pedagoga iemaņas var jau nojaust. Lieliska mūzika, pianista tik ļoti iejušanās katrā skaņdarbā – meistarīgi.'' novērtē Inita Andžāne, Kultūras pils ''Ziemeļblāzma'' direktore.

''Cik pārsteidzoši patīkams ir šis vakars pateicoties brīnišķīgajam Andrejam Osokinam! Klavieres viņa rokās šodien dziedāja, čukstēja, rūca, ņaudēja, ārdījās un meditēja. Milzīgs paldies par baudu, ar nepacietību gaidu aprīļa koncertu ar džeza programmu un pārsteigumiem!'' pauda Inna Avina, žurnāla ''Люблю'' galvenā redaktore.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!