Ar skaļām ovācijām, klātesošiem stāvot kājās aizvadīta “Art Of Riga Jazz” pirmā diena!

Raksta attēls - Ar skaļām ovācijām, klātesošiem stāvot kājās aizvadīta “Art Of Riga Jazz” pirmā diena! Publicitātes foto

01.12.2016 / Parmuziku.lv

“Art of Riga Jazz” ziemas koncertu sērija 30. decembrī tika atklāta ar mūsdienu džeza maestro Bila Laurenca (Bill Laurence) meistarklasi un izpārdoto solokoncertu Latvijas Radio 1. studijā.

Rīta meistarklasē Bils ar interesentiem dalījās stāstos un pieredzē par klavierspēli, mūziku un komponēšanu, sniegdams ieskatu savu pirmo solo albumu tapšanas gaitā un savas balss atrašanā. Mūziķis atklāja, ka daudzi klausītāji viņa skaņdarbus asociē ar ceļošanu, kas šķiet ļoti interesanti, jo liela daļa darbu, kā, piemēram, pirmā albuma „Flint” dziesma „Money in the Desert” ir tapuši tieši ceļojot.

Vakara koncertā Bils ar savu klavierspēli klausītājus aizveda vienā no šiem skaņu ceļojumiem, izpildot darbus no sava jaunākā solo albuma „Aftersun”. Viņa skaņdarbos, kā pats skaidrojis, integrētas dažādas mūzikas tradīcijas. Džeza, popmūzikas un klasiskās mūzikas elementus prasmīgi savīdams vienkopus, Laurencs skatītājiem studijas lampiņu virteņu apgaismojumā sniedza izjustu skanējumu, neatstājot vienaldzīgu nevienu – skatītāji koncerta beigas sagaidīja aplaudējot, kājās stāvēdami.

Pēc koncerta, gaidot mākslinieka autogrāfu, kāds no klausītājiem teicis: „Šis noteikti ir viens no izcilākajiem solo koncertiem, ko jebkad esmu redzējis. Mani ļoti pārsteidza Laurenca meistarīgais izpildījums – ko tik iedvesmojošu nebiju gaidījis.”

Tikmēr pats Laurencs pēc koncerta atzina, ka bijis ļoti gandarīts spēlēt studijas atsaucīgai publikai, un priecājās par veiksmīgi aizvadīto koncertu.

Jau šodien, 1.decembrī, plkst. 19:00 mūzikas namā “Daile” spēlēs ģitāras virtuozs Laionels Luike (Lionel Loueke) kopā ar ģitāristu Robertu Kečeto (Roberto Cechetto) un bundzinieku Našītu Veitu (Nasheet Waits)!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!