Tagad ikviens var iegādāties daļu no Justa dziesmas un gūt ienākumus. Bet kā?

Raksta attēls - Tagad ikviens var iegādāties daļu no Justa dziesmas un gūt ienākumus. Bet kā? Foto: Ritvars Stankevičs; ekrānšāviņš no fanvestory.com mājaslapas

06.12.2017 / Parmuziku.lv

Ņemot vērā mūzikas industrijas digitalizāciju, mūzikas klausītājiem ir arvien lielāka ietekme uz mūziķu veiksmi - straumēšanas vietņu un pat radio ienākumi ir cieši saistīti ar mūziķu popularitāti virtuālajā vidē. To novērojot, Igaunijā veidotais jaunuzņēmums "Fanvestory" īstenojis projektu, kas ļauj faniem iegādāties mūziķa dziesmas autoratlīdzības daļas - tagad šis projekts īstenots arī Latvijā, un pirmais to izmēģina mūziķis Justs.

No 29. novembra mūzikas fani Latvijā var iegādāties mūziķa Justa jaunākās dziesmas autoratlīdzību daļu. Šādu projektu Latvijā īsteno Igaunijā veidotais jaunuzņēmums "Fanvestory", kas vēlas Latvijā atvērt autoratlīdzību tirgu faniem. 

"Fanvestory" ir platforma, kurā satiekas mūziķi un mūzikas fani, dodot iespēju iegādāties daļu no dziesmas, tādējādi fani var ne tikai finansiāli atbalstīt savu iemīļoto mākslinieku, bet arī laika gaitā nopelnīt. Šāda sadarbība pilnībā transformē mākslinieku un fanu attiecības, radot finansiālas iespējas abām pusēm. Savukārt māksliniekiem šis ir veids, kā personalizēt attiecības ar saviem faniem un piedāvāt tiem kaut ko nebijušu – daļu savas dziesmas. "Fanvestory" vēlas faniem iedot vēl lielāku iespēju pozitīvi ietekmēt sava mīļotā mūziķa dziesmu popularitāti, vienlaicīgi no tā gūstot ienākumus.

Par dalību projektā stāsta arī tā pirmais dalībnieks - mūziķis Justs.

Jaunuzņēmums Fanvestory veiksmīgi uzsāka savu darbību Igaunijā pirms gada, kur jau ar pirmajiem projektiem saņēma mūziķu fanu atsaucību. Viens no populārakajiem Igaunijas mūzikas industrijas dalībniekiem un Eirovīzijas uzvarētājs Tanels Padars (Tanel Padar) savas jaunākās dziesmas daļas pārdeva vien tikai 30 minūtēs, bet starptautiski pazīstamā repera Tomijs Kešs (Tommy Cash) dziesmas daļas iegādājās 200 fanu divu stundu laikā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!