Deniss Paškevičs prezentēs jaunu albumu, ierakstītu kopā ar izcilu džeza sastāvu

Raksta attēls - Deniss Paškevičs prezentēs jaunu albumu, ierakstītu kopā ar izcilu džeza sastāvu

27.09.2016 / Parmuziku.lv

Pašmāju saksofonists Deniss Paškevičs ierakstījis jaunu albumu kopā ar citvalstu kolēģiem: Christian Frank (ģitāra; Dānija), Aaron Parks (klavieres; ASV), Kenneth Dahl Knudsen (kontrabass; Dānija) un Lisbeth Diers (bungas, perkusijas; Dānija). Tas tiks prezentēts ar koncertiem 1. oktobrī Rīgā un 2. oktobrī Tukumā.

Jaunais albums saucas “Yours Faithfully” un ar to sevi starptautiski piesaka pašmāju mūzikas izdevniecība “Riga Room”. Šis ir jau trešais Paškeviča un Kopenhāgenas džeza skatuves pārstāvja Kristiana Franka kopdarbs. Abi satikās mākslinieku seminārā Dānijas galvaspilsētā 2010. gadā un divus gadus vēlāk dienasgaismu ieraudzīja albums “Outlook”. Vēl pēc diviem gadiem nāca klajā “Close”. Paškeviča un Franka kopā radītajai mūzikai raksturīgs eiropeiski ziemeļniecisks lakoniskums un atsauces uz ļoti dažādiem džeza novirzieniem no svinga līdz fankam un pat avangardam.

Muzikālais materiāls ir plūstošs, piesātināts ar intimitāti un nelielu devu melanholijas, ļaujot novērtēt divu lielisku meistaru vienlīdzīgu saspēli. Kristians piedāvā palielu daļu liriskuma, bet Deniss dod pretī nepārspīlētu devu ekspresijas. Abi sastrādājas gan Latvijā, gan Dānijā, un arī pirmie divi albumi tapa abās valstīs – ieraksts tika veikts studijās Latvijā, bet miksēšanas un māsterēšanas darbi tika izdarīti jau Dānijā, kur albumus izdeva mūzikas izdevniecība “Gateway Music”. Jaunais albums pilnībā tapis dāņu zemē, savukārt izdots Latvijā. Tas ierakstīts “On Location Studio”, bet miksēts un māsterēts “Karma Crew” studijā, abos gadījumos piedaloties Dānijā labi zināmam skaņu režisoram John Fomsgaard. Vāka dizaina autors – Artūrs Tigulis.

Lai arī albuma prezentēšanas koncerti notiks dueta sastāvā, Deniss īpaši uzsver amerikāņu pianista Ārona Parksa klātbūtni ierakstā, kas ir liels notikums pat piesātinātajā Dānijas džeza scēnā. Parkss ir džeza pianisma ģēnijs, kurš jau 14 gadu vecumā studēja datorzinātnes un mūziku Vašingtonas Universitātē, bet 15 gadu vecumā pārcēlās uz Manhetenas Mūzikas skolu Ņujorkā. Jau skolas laikā viņš sāka spēlēt kopā ar slavenā amerikāņu trompetista Terence Blanchard grupu un piedalījās trīs viņa albumu ierakstos. Tos izdeva leģendārā džeza mūzikas izdevniecība “Blue Note Records” un viens no tiem – “A Tale of God’s Will (A Requiem for Katrina” – saņēma “Grammy” balvu Lielā džeza ansambļa kategorijā. Tagad Pārkss jau pats kļuvis par izdevniecības “Blue Note” mākslinieku, kā arī turpina sadarboties ar citiem meistariem, ieskaitot ģitāristu Kurt Rosenwinkel un saksofonistu Joshua Redman.   

Stāsta Deniss:

Abi ar Kristianu meklējām kādu progresīvu pianistu, kurš izprastu mūsu radīto mūziku. Mums jau ir izveidojies savs muzikālais rokraksts, ko kurš katrs nevarētu atskaņot. Liels prieks, ka Ārons piekrita, jo tiklīdz viņš studijā pieskārās klavierēm, tā pati mūzika pat nedaudz pārvērtās, it kā atvērās. Viņš ir īsts domātājs, filozofs pie klavierēm!

“Mums vispār bija diezgan specifiska sastāva izvēle, jo bija arī Dānijā atzīta bundziniece-dāma Lizbeta, kura spēlēja ne tikai bungu komplektu, bet arī ļoti dažādas smalkas perkusijas. Savukārt Kenets ir viens no šobrīd populārākajiem Dānijas kontrabasistiem, kurš padzīvojis un guvis atzinību kā mūziķis gan Ņujorkā, gan Berlīnē, bet tagad atgriezies dzimtenē un pats raksta spēcīgu mūziku dažādiem džeza sastāviem.”

Jaunā albuma programmai veltītie koncerti notiks 1. oktobrī plkst. 19.00 “DAD cafe” Rīgā, Miera ielā 17, un 2. oktobrī plkst. 17.00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tukumā pirms Denisa Paškeviča un Kristiana Franka uzstāsies arī vietējās mūzikas skolas audzēkņi Karlīna Leimane un Melisa Votinova, kā arī saksofonistu ansamblis, ko vada Eva Folkberga un Inguna Grīnvalde. Ieeja par ziedojumiem. Pēc koncerta Tukumā notiks arī meistarklase topošajiem mūziķiem.

Deniss Paškevičs 7. oktobrī uzstāsies arī Bīriņu pilī, 15. oktobrī kopā ar amerikāņu bundzinieku Brian Melvin – klubā “Trompete”, Rīgā, piedaloties Madaram Kalniņam (klavieres) un Tomam Lipskim (bass), bet pēc tam dosies nelielā Latvijas tūrē ar itāļu trombonistu Beppe Di Benedetto.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!