Februārī Ventspilī koncertēs norvēģu džeza pianists Mortens Kvenilds

Raksta attēls - Februārī Ventspilī koncertēs norvēģu džeza pianists Mortens Kvenilds Publicitātes foto

28.12.2016 / Parmuziku.lv

3. februārī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies pazīstamais mūsdienu džeza pianists un eksperimentators Mortens Kvenilds (Morten Qvenild) no Norvēģijas.

Pēdējos 15 gadus Mortens Kvenilds (Morten Qvenild) ir bijis viens no radošākajiem, inovatīvākajiem  un pārsteidzošākajiem mūziķiem uz Eiropas džeza un tai radniecīgajā mūzikā. Bijis vairāku mūziķu kolektīvu dalībnieks un piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos – kopā ar Arvi Henriksenu (Arve Henriksen), Nilsu Peteru Molvēru (Nils Petter Molvær), kolektīviem "Shining”, "Jagga Jazzist”, "Magical Orchestra” un daudziem citiem.

Mortena pēdējā laika pūles saistītas ar t. s. "hipersonisko klavieru” (‘The HyPer(sonal) Piano’ – angļu val.) izveidi un attīstīšanu. Proti, viņš strādā pie klasisko akustisko klavieru skaņu paletes paplašināšanas, tajās integrējot dažādas mehāniskas un elektroniskas palīgierīces. Mūziķa neparastās kompozīcijas un īpašā pieeja improvizācijai veido jaunu un oriģinālu skaņas pasauli īstā un nesamākslotā izpildījumā. Kvenilda projekts tiek īstenots Norvēģijas Mūzikas akadēmijā ar Mākslinieciskās izpētes programmas atbalstu.

Albums "Personal Piano” klajā nāca 2015. gada oktobrī un tika nominēts "Spellemannsprisen” jeb "norvēģu Grammy” balvai divās kategorijās. To atzinīgi novērtēja arī angliski rakstošā mūzikas prese. Žurnāls “UNCUT” tam iedeva astoņas zvaigznes no desmit, salīdzinot Mortena pieeju klaviermūzikai ar to, ko piekopj arī Nils Frāms (Nils Frahm). Žurnāls “Mojo” to nosauca par “episku” un novērtēja ar 4 piecu ballu skalā.

Mortenā mūzikā sajaucas viņa paša balss ar instrumenta dabīgo un tehnisko komplicētību.

Kopā tās liekas saucam:

MĒS gribam popmūziku.

MĒS gribam melodijas.

MĒS gribam pretsparu.

MĒS gribam troksni.

MĒS gribam bērzus, apātiju, bērnus, sniegu, Džeimsu Bleiku, vārdus, mežu, „Radiohead”, plastmasu, skriešanu, stomīšanos, bērnu, priedes, melanholiju, ceļošanu, ceļošanu par daudz, neceļošanu, ceļošanu uz nepareizajām vietām, būdiņu, pelnus, Olivjē Mesiānu, nezināšanu, metālus, elektronus, eiforiju, pārdomas, slēpes, pagrīdi, Murakami, kajaku, zemi, laukus, būšanu laukos, tumšus akordus un mirdzošu satraukumu.

Biļetes uz Mortena Kvenilda koncertu 3. februārī teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 7.00 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!