Festivāls "Blūza svētki" kļūst par koncertsēriju “Blūza svētki iesaka”

Raksta attēls - Festivāls "Blūza svētki" kļūst par koncertsēriju “Blūza svētki iesaka” Attēlā: Johnny B Beast, Publicitātes foto

23.03.2016 / Parmuziku.lv

Ikgadējie Blūza svētki, kas līdz šim notika Siguldā, maina formātu un pārceļas uz Rīgu. Tagad ierastais festivāls kļuvis par koncertsēriju “Blūza svētki iesaka”. Pirmais pasākums notiks 1. aprīlī plkst. 21.00 “Nabaklab”.

Pasākums būs veltīts drīzumā Itālijā notiekošajam Eiropas blūza konkursam “European Blues Challenge” un tajā uzstāsies Latvijas pārstāvis Johnny B Beast un Igaunijas pārstāvis Tanels Padars ar grupu.

“European Blues Challenge” ir gadskārtējs pasākums, ko dažādās Eiropas pilsētās rīko Eiropas Blūza asociācija. Tā ir bezpeļņas organizācija, kas apvieno visus Eiropas blūza festivālus, ierakstu kompānijas, aģentūras un sabiedriskās organizācijas. Kopumā vairāk nekā 200 biedrus no 24 valstīm. 2014. gadā EBC notika Rīgā. Nākamais konkurss notiks 8. un 9. aprīlī Toritā di Sienā Toskānasreģionā Itālijā.

Latvijas pārstāvis konkursā Johnny B Beast ir viena cilvēka orķestris, kurš pamatā spēlē no šaha dēlīša paša izgatavotu ģitāru, piespēlējot arī perkusijas un izmantojot dažādus netipiskus priekšmetus oriģinālākai ģitāras spēlēšanai. Piemēram, šotu glāzīti un alkoholisko dzērienu blašķi!Pērn Johnny B Beast laida klajā debijas albumu “Wild Boars and Trains”, kas guva pozitīvas atsauksmes Austrumeiropas tā sauktā alternatīvā blūza scēnā.

Tanel Padar Blues Band” ir tā paša 2001. gadā Eirovīzijas dziesmu konkursā kopā ar Deivu Bentonu uzvarējušā blondā puikas Tanela Padara grupa. Tikai mūsdienās Tanels jau sen vairs nav saldi dziedošs popmūzikas izpildītājs, bet gan roka rūdījumu guvis blūzmenis, kurš nu gatavs nest Igaunijai uzvaru arī tā dēvētajā blūza Eirovīzijā jeb “European Blues Challenge”.

Igaunijā “Tanel Padar Blues Band” tiek uzskatīta par tā saukto supergrupu, jo tajā sanākuši kopā vairāki zināmi mūziķi. Grupas taustiņnieks Ulo Kriguls ir viens no atzītākajiem jaunajiem kaimiņvalsts klasiskās mūzikas (!) komponistiem, ģitārists Rauls Ukareda ir viens no labākajiem igauņu blūza ģitāristiem, kā arī organizē starptautisko festivālu “Augustibluus”, basists Argo Tomels ir pieprasītākais Igaunijas tradicionālā blūza meistars, bet bundzinieks Kristjans Kallass spēlē arī populārākajā igauņu indie roka grupā “Ewert and the Two Dragons”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!