Festivāls "Porta" izplešas Latvijā – Karina Gomesa uzstāsies Saldū

Raksta attēls - Festivāls "Porta" izplešas Latvijā – Karina Gomesa uzstāsies Saldū Publicitātes foto

23.05.2017 / Parmuziku.lv

Pasaules mūzikas festivāla „Porta” programmu papildina koncerts Saldus mūzikas un mākslas skolā – 5. novembrī tur uzstāsies dziedātāja Karina Gomesa no Gvinejas-Bisavas.

Gomesas daiļradē apvienojas plašs pasaules mūzikas spektrs. Dziedātāja dzimusi Āfrikā, taču mūzikai pievērsusies baznīcas korī Brazīlijā, studiju laikā. 2007. gadā viņa pievienojās sešdesmito gadu vidū dibinātajai, revolucionārajai pasaules mūzikas apvienībai „Super Mama Djombo”, ar kuru kopā koncertējusi visā pasaulē, taču kopš 2011. gada Gomesa dzīvo Portugālē un koncentrējas uz solo darbību.

Viņas eklektisko stilu tādējādi papildina arī portugāļu tradicionālās mūzikas elementi. Uz skatuves viņu pavada instrumentālistu grupa, kuras spilgtākā dalībniece ir talantīgā trompetiste Džesika Pina.

Es neizvēlējos trompeti, trompete izvēlējās mani, es esmu mēģinājusi spēlēt dažādus instrumentus, bet man padodas tikai trompete,

saka Džesika, kura šo instrumentu spēlē no 8 gadu vecuma, bet jau 15 gadu vecumā viņa ir izpildījusi pirmo trompetes solo filharmonijas orķestrī. Viņas saspēle ar Karinas samtaino vokālu piedod grupas skanējumam papildu dimensiju, radot reti sastopamu, pievilcīgu muzikālo buķeti.

Festivāla „Porta” ietvaros ārpus Rīgas šogad gaidāms arī koncerts Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” – tur 12. novembrī uzstāsies elektrofolka avangardiste „Onuka” no Ukrainas, kā arī burjatu mūzikas grupa „Shono”.

Savukārt 4. novembrī Rīgā, mūzikas namā „Daile”, klausītājus priecēs Aboss Kosimovs no Uzbekistānas un Karina Gomesa.

Pirmās 30 biļetes uz Gomesas koncertu Saldū pieejamas par cenu 10 eiro, pārējo biļešu cena – 15 eiro. Uz visiem „Portas” koncertiem biļetes pieejamas „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā (http://www.bilesuparadize.lv/lv/organizers/organizer/160).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!