"Ģitāristu sesija 2016” jaunos mūziķus apmācīs Armands Alksnis, Kristīne Prauliņa, Nils Īle un citi meistari

Raksta attēls - "Ģitāristu sesija 2016” jaunos mūziķus apmācīs Armands Alksnis, Kristīne Prauliņa, Nils Īle un citi meistari Foto no 2015. gada ģitāristu sesijas arhīva

19.10.2016 / Parmuziku.lv

No 23. līdz 28.oktobrim – skolas brīvlaikā – Praulienas skolā norisināsies "Ģitāristu sesija 2016” (šogad šis ievērojamais mūzikas dzīves pasākums notiek jau divdesmito reizi). Šogad pasākuma programmā sešu dienu laikā norisināsies 22 meistarklases, piedāvājot apgūt ģitāras, basģitāras, bungu un kokles spēli, kā arī vokālu. Pasākumā plānoti arī 18 koncerti, atpūtas brauciens uz Cesvaines pili un Mārcienas muižu; notiks darbs grupās, kas vainagosies ar krāšņu noslēguma koncertu.

Šajās sešās dienās Praulienā tiks uzņemti teju 80 dalībnieki, kā arī mūzikas pedagogi, mūziķi un organizatori. Ar jaunajiem talantiem strādās Egils Leimanis, Gints Smukais, Vita Krūmiņa, Edmunds Vestmanis, Andrejs Vasiļjevs, Jānis Kalniņš, Armands Alksnis, Rihards Lībietis, Rick Feds, Andris Buiķis, Kristīne Prauliņa, Māra Lisenko, Madara Briede, Dmitrijs Lisenko, Kristaps Ērglis, Rasa un Ģirts Laubes, Ansis Jansons, Kārlis Kazāks, Renārs Veličko u.c. Savu dalību sesijā apstiprinājušas arī grupas „Skyforger” un „Laime pilnīga”.

Pasākuma pirmajā dienā vakarēšanas laikā kopīgi tiks izdziedātas dziesmas akustisko instrumentu pavadījumā, un skanīgākās no tām atlasītas, lai nedēļas laikā iestudētu pavadījumu un kopā ar autoriem to nospēlētu un nodziedātu. Par godu pasākuma divdesmit gadu jubilejai, piedaloties visiem sesijas dalībniekiem, tiks iestudēts liela formāta skaņdarbs – leģendārās grupas Pink Floyd dziesmas "Another Brick In The Wall kaverversija Armanda Alksņa, Andra Buiķa, Anša Jansona, Riharda Lībieša, Ginta Smukā, Nila Īles, Kristīnes Prauliņas un Dmitrija Lisenko izpildījumā, uzvedumā iekļaujot videoprojekcijas, scenogrāfiju, horeogrāfiju un gaismas.

Par godu Ģitāristu sesijas divdesmit gadu jubilejai tiks atklāta fotoizstāde „Brīnumi notiek!”. Atklāšanas laikā tiks ritināts atmiņu kamolītis, skanēs stāsti no „sesijas vaļu” mutēm.

Jubilejas sesiju tiek lūgti apmeklēt visu iepriekšējo gadu meistari, tiek aicināts ikviens jaunietis vai mūziķis ar „bārdu”! Sesijas laikā būs iespēja skatīties foto un video arhīvu – aizkulises, raidījumus, meistarklases un koncertus. Pieredzē un prasmēs dalīsies grupas „Laime Pilnīga”, „Rihards Lībietis Orchestra”,  „Skyforger” un Rihards Fedotovs aka Rick Feds.

Šīs sešas dienas Praulienā tiks pavadītas brīnišķīgu draugu un kolēģu radītā atmosfērā, kur nav tik svarīga katra meistarības pakāpe, bet gan iespēja būt kopā un gūt mūzikas radīšanas prieku.

Atgādināsim, ka ģitāristu sesijas deviņpadsmit darbības gadu laikā pieredzi un zināšanas ir guvuši 1367 dalībnieki no Madonas un visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem.

Vairāk informācijas par pasākumu: www.gitaristusesija.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!