Iecienītāko izklaides pasākumu topa augšgalā šovasar - mūzikas festivāli un koncerti

Raksta attēls - Iecienītāko izklaides pasākumu topa augšgalā šovasar - mūzikas festivāli un koncerti Foto: Rihards Gēcis

03.08.2016 / Parmuziku.lv

Vasaras pirmajos divos mēnešos – jūnijā un jūlijā, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk iegādājušies biļetes uz lielākajiem mūzikas festivāliem – Positivus un LMT Summer Sound, kā arī starptautiski atzītu mūziķu koncertiem - liecina Biļešu Serviss apkopotie dati. Tāpat, lai brīvajā laikā papildinātu savas zināšanas un izzinātu vēsturi, daudzi iedzīvotāji izvēlējušies apmeklēt muzejus un to aktuālās ekspozīcijas.

Līdzīgi kā pērn, vasaras sākumā visvairāk pārdotas biļetes uz festivāliem Positivus un Summer Sound. Lielu apmeklētāju interesi raisījuši arī divi jauni mūzikas festivāli, kas šogad Latvijā norisinājušies pirmo reizi, – Laimas Vaikules rīkotais festivāls Jūrmala Randez Vous un Sunset festival. Siguldā izskanējušā Sunset festival ietvaros uz skatuves kāpa arī slavenais īru dziesminieks Demijens Raiss (Demian Rice) un angļu astoņdesmito gadu rokgrupa James, piesaistot lielu klausītāju auditoriju un ļaujot festivālam nokļūt vasaras pirktāko pasākumu topā.

Kā liecina Biļešu Serviss novērojumi, nereti lielā vēlme apmeklēt iemīļotos mūzikas festivālus kalpo arī par ideju dāvanai. Vasaras mēnešos Biļešu Serviss dāvanu karšu pārdošanas apjomi auguši par 40%, turklāt lielākoties to saņēmēji izmantojuši iespēju dāvanu kartes apmainīt tieši pret festivālu biļetēm.

Līdzās vērienīgiem mūzikas festivāliem plaši apmeklēti šovasar ir arī dažādu populāru mūziķu solokoncerti. Pārdoto biļešu skaita ziņā viennozīmīgi par šīs vasaras apmeklētāko pasākumu ir kļuvusi pasaulslavenās grupas MUSE uzstāšanās Rīgā, kas Arēnā Rīga pulcēja 12 tūkstošus skatītāju. Kā norāda Biļešu Serviss xadministratīvā direktore Līga Rubīne, šajā periodā liela iedzīvotāju interese vērojama arī par Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem: “Kopš Jūrmalā nenotiek vairāki starptautiska mēroga mūzikas un kultūras pasākumi – tai skaitā jauno izpildītāju konkurss Jaunais Vilnis un humora festivāls Jūrmala, redzam, ka biežāk tiek apmeklēti atsevišķu izpildītāju solokoncerti. Šovasar īpaši apmeklētas Denisa Macujeva, Grigorija Ļepsa, Stasa Mihailova un Maksima Galkina uzstāšanās Jūrmalā,” SIA Biļešu Serviss administratīvā direktore Līga Rubīne.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šovasar audzis arī muzeju apmeklētāju skaits – īpaši pieprasītas ir ekskursijas Stūra mājā, kuras ietvaros kopā ar gidu var izstaigāt iekšējā cietuma kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu. Tāpat lielu apmeklētāju interesi guvis šī brīža jaunums Biļešu Serviss tirdzniecības tīklā – Rīgas Motormuzejs, kas jūlija pēc rekonstrukcijas vēris durvis apmeklētājiem.  

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!