Jelgavas koris “Spīgo” uzvar konkursā “Eirovīzijas Gada koris 2017”

Raksta attēls - Jelgavas koris “Spīgo”  uzvar konkursā “Eirovīzijas Gada koris 2017” Attēlā diriģente Līga Celma–Kursiete, Foto: Edijs Pālēns/ LETA

30.04.2017 / Parmuziku.lv

Sestdien, 29. aprīlī, LTV1 ēterā tiešraidē kļuva zināms “Eirovīzijas Gada koris 2017” nacionālās atlases konkursa “Latvija dzied!” uzvarētājs un par to kļuva Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” (diriģente Līga Celma–Kursiete).

Līdz ar to šis koris vasarā pārstāvēs Latviju koru konkursā “Eirovīzijas Gada koris 2017”, kas notiks pirmo reizi.

Konkurss norisināsies “Arēnā Rīga” 2017. gada 22. jūlijā plkst.21:00 – 23:00, nodrošinot arī starptautisko tiešraidi.

Nacionālajā atlasē par uzvaru vēl sacentās Babītes pagasta jauktais jauniešu koris “Maska” (diriģents Jānis Ozols); vīru koris “Tēvzeme” (diriģents Tālivaldis Gulbis); sieviešu koris “Balta” (diriģente Māra Marnauza); Krustpils kultūras nama jauktais senioru koris “Atvasara” (diriģente Skaidrīte Pugača) un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas skolēnu koris “Nošu planētas” (diriģenti -  Rudīte Tālberga un Anitra Niedre), kurš iepriekš uzvarēja konkursa “Latvija dzied!” atvērtajā kategorijā.

Uzvarētāju noteica žūrijas vērtējums un skatītāju balsojums attiecībā 50:50. Žūrijā darbojās tās priekšsēdētājs, kordiriģents Romāns Vanags, kā arī dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle un diriģents, pedagogs un komponists, Dziesmu svētku Goda virsdiriģents Edgars Račevskis.

“Sveicam kori “Spīgo” ar uzvaru un vēlam godam pārstāvēt Latviju lielajā konkursā jūlijā. Sakām paldies visiem pārējiem koriem par dalību un ieguldīto darbu. Visi priekšnesumi bija kvalitatīvi un nacionālas atlases fināla cienīgi,” atklāj LTV Raidījumu daļas Projekta vadītāja Sandra Eihmane.

Konkursa “Eirovīzijas Gada koris 2017” mērķis ir popularizēt koru kultūras tradīcijas plašai auditorijai Latvijā un ārpus tās, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību ar Eiropas valstu dažādām kultūrām.

Konkursu “Eirovīzijas Gada koris 2017” rīko nodibinājums “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”, EBU, LTV un organizācija “Interkultur”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!