Juris Riekstiņš par nozīmīgākajiem albumiem

Raksta attēls - Juris Riekstiņš par nozīmīgākajiem albumiem Foto no personīgā arhīva

03.08.2016

Grupas “K. Remonts” līderis, lielisks melodiju sacerētājs un basģitārists – misters Juris Riekstiņš!

Lūdzām Jurim izpildīt nebūt ne vieglu uzdevumu – nosaukt piecus mūzikas albumus, bez kuriem šī pasaule būtu nabagāka. Tāpat, kā citi šīs sērijas varoņi iz mūzikas industrijas, Juris neapjuka un izturēja pārbaudījumu godam!

“Pieci albumi ir pārāk maz, lai iegūtu kaut cik pārstāvētu ainu. “The Beatles”, “Pink Floyd” un “Led Zeppelin” jau aizņem lielāko skaitu vietu, neatkarīgi no konkrēta albuma. Pieci milži izspiež no meža visus pārējos interesantos zvērus!!! Lai vai kā, noteikumi ir tādi, tāpēc, ņemot vērā augšminēto, manas pasaules pieci nozīmīgākie (labākie) albumi ir:

1. Pete Doherty “Acoustic Sessions” (Not on label / 2006)

Ģeniāls dziesminieks un ļoti savdabīgs izpildītājs. Zināmā mērā Lenona un “The Beatles” mantinieks. Viņš sacer dziesmas, kam jaunatne tic. Tās uzrunā un palīdz meklēt savu ceļu dzīvē. Iespaidu, kādu uz mani atstājis Dohertijs, varu pielīdzināt satricinājumam visa mūža garumā, ko guvu pirmo reizi izdzirdot “The Beatles” dziesmu “Girl”.

YouTube

2. Lana Del Rey “Born to Die” (Interscope Records / 2012)

Absolūti ģeniāla dziedātāja un dziesmu autore. Izsmalcināti aranžējumi, oriģināls skanējums un dziesmas, kam noticēt no visas sirds.

YouTube

3. Bob Marley & The Wailers “Rastaman Vibrations” (Island Records / 1976)

“The Wailers” uzskatu par regeja mūzikas nesējiem pasaulē. Līdz ar tās atklāšanu, radikāli mainījās visa popmūzika. Konkrētais albums ir viena no spēcīgākajām jaunības mūzikas atmiņām.

YouTube

4. Sade “Diamond Life“ (Epic Records / 1984)

Smalki aranžējumi, skaista balss un ļoti kvalitatīvs albuma ieraksts. Šo uzskatu par visu laiku labāko popmūzikas ierakstu.

YouTube

5. The Police “Reggatta de Blanc” ( A&M Records / 1979)

Astoņdesmito gadu superīgākā grupa ar visu laiku oriģinālāko bundzinieku. Bija tā laime būt viņu koncertā. No bundzinieka Stjuarta Kouplenda nevarēja atraut acis – milzu enerģija, muzikalitāte un neticama oriģinalitāte!

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!