Kādu mūziku atskaņot vasaras kafejnīcās?

Raksta attēls - Kādu mūziku atskaņot vasaras kafejnīcās? Foto: www.pixabay.com

21.07.2017 / Parmuziku.lv

Mūzikai ir ļoti liela ietekme uz mūsu sajūtām, darbībām un pat kafejnīcas izvēlē. Mūzika nosaka visu kopējo ēstuves noskaņu, tāpēc fons ir jāizvēlas ļoti rūpīgi.

Jebkuram kafejnīcas īpašniekam galvenais mērķis ir padarīt savus klientus laimīgus, jo laimīgs klients atgriezīsies un ieteiks kafejnīcu saviem draugiem. Ēdiena kvalitāte ir ļoti svarīga, bet tikpat svarīgi ir arī radīt mājīgu un atmiņā paliekošu atmosfēru.

Galvenais, izvēloties fona mūziku, ir saprast galveno mērķi. Vai īpašnieka nolūks ir apkalpot iespējami vairāk cilvēku dienā, vai likt palikt apmeklētājiem ilgāku laika periodu un baudīt atmosfēru? Jā, arī šādas izmaiņas klientu uzvedībā var ietekmēt ar fona mūzikas palīdzību.

Apkopojām dažus padomus, lai palīdzētu radīt pareizo noskaņu un apmeklētāju uzvedību kafejnīcā.

  • CNN informācija liecina, ja vēlies, lai apmeklētāji tavā kafejnīcā pavada īsāku laika periodu, tādējādi dienas laikā palielinot apmeklētāju skaitu, izvēlies ātrāku un skaļāku fona mūziku. Pierādīts, ka pie šādas mūzikas cilvēki ēdienu košļā līdz pat trim reizēm ātrāk un vīrieši ievērojami ātrāk tukšo savu dzērienu glāzes.
  • Skotijas “Patērētāju Asociācijas” pētījumā pierādījies, , lai apmeklētāji kafejnīcā pavada ilgāku laika periodu, izvēlies lēnāku un mierīgāku fona mūziku. Zinātnieki izpētījuši, ka maltīte garšo labāk tad, ja fonā skan lēna, piezemēta klasiskā mūzika. Kafejnīcas apmeklētājiem pavadot ēstuvē ilgāku laika periodu, palielinās arī iztērētā naudas summa, jo tiek pasūtīti atkārtoti dzērieni vai deserti.
  • Žurnāls “Culinary Science & Technology” pētījuma atklāts, ka fona mūzika jāizvēlas obligāti, jo tā apslāpē trauku šķindoņu un apmeklētāju sarunas, kas liek viesiem justies nepiespiesti un komfortabli. Nevienam nepatīk, ka ir dzirdams viss, kas notiek pie blakus galdiņa!

Ar fona mūziku var mainīt gan atmosfēru, gan apmeklētāju uzvedību. Katram kafejnīcas īpašniekam tikai jāsaprot, kādu mērķi vēlas sasniegt.

Lai saprastu, kas tieši vislabāk piemērots jūsu kafejnīcai, iesakām eksperimentēt un vērot savu apmeklētāju uzvedību.

Šeit daži ieteikumi tavas kafejnīcas vasaras terases noskaņai –

Dziesmu saraksts kafijas veikaliņiem: 

Starbucks dziesmu saraksts:

Mūzika restorānam:

Un atceries, lai atskaņotu mūziku publiskā vietā, jāiegādājas licence. Kafejnīcām, bāriem un tml. to vari atrast šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!