Latvijas dziesminieku saiets pulcēs dzejniekus un dziesminiekus Jaunpiebalgā

Raksta attēls - Latvijas dziesminieku saiets pulcēs dzejniekus un dziesminiekus Jaunpiebalgā Publicitātes foto autors Edgars Staune

26.07.2016 / Parmuziku.lv

7. Latvijas dziesminieku saiets notiks no 5. līdz 7. augustam dabas saimniecībā Lielkrūzes, Jaunpiebalgā. Dziesminieki un dzejnieki tiksies ar publiku pie Brīvā mikrofona, Dainu meditācijā, Neiepazīto dziesminieku koncertā, lielkoncertā "Tēva dubļi sidraboti" un latgales dzejnieku grāmatas "Latgales sirdspuksti" prezentācijā.

Pirmās dienas vakaru ieskandinās Andris Akmentiņš, Mikus Frišfelds, Renārs Veličko, Ronalds Logins, Varis Vētra pie Brīvā mikrofona, kur sevi izteikt varēs ari citi, kam ir vēlme uzrunāt publiku dziesmā vai dzejā.

Pirmo saieta nakti ievadīs "Dainu meditācija" Ievas Bērziņas vadībā, kurai sekos sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad Lielkrūžu pakalnos tiks degti: "Dvēseļu ugunskurs" – pie tā skanēs jau aizgājušo autoru dziesmas; pie ugunskura "Atziedi, Dvēsele" tiks izdziedātas Raimonda Paula dziesmas; ugunskurs "Līdz rīta gaismai” pulcēs ziņģu zinātājus un dziedātājus; pie "Tautasdziesmu ugunskura" tiks skandētas dainas.

 Gan 5.08., gan 6.08. pēc pusnakts Agris Vanags piedāvās doties meditatīvā pārgājienā "Laimes taka” un 6.08. rītā pulcēs uz "Rīta ritiem".

Sestdien saieta aktivitātes aizsāksies plkst. 10.30 ar pasākumu "Dzejas stari”, kur skanēs dzeja un Latgales dzejnieki Ieva Trimalniece, Imants Gailītis, Mārīte Slišāne, Iveta Uršuļska, Mārīte Strode, Iveta Dimzule, Zanda Arnicāne prezentēs grāmatu “Latgales sirdspuksti”.

No pulksten 11 – 15 saieta apmeklētāji un dalībnieki darbosies radošājās amatnieku darbnīcās – pie meistara A. Maijera tiks apgūta stabuļu gatavošana, notiks Latvijas Dabas muzeja putnu balsu un pļavas ziedu darbnīca. Paredzētas muzikālās meistarklases – "Balss un ķermeņa atbrīvošana”, "Dainu mantru daiņošana”, perkusiju meistarklase, pirtszinības u.c.

Plkst.15 Anna Zobena, Edīte Punka, Elīna Elīza, Liene Narcis, Sintija Šneidere, Filips M. Mundunjans, Kintija Alpe, Dace Priedoliņa, Maija Lāce, Edgars Hencenbergs, Anita Zambere, Alise Sedola, Guna Pūcīte, Reinis Jaunais un grupa Ritriti no saieta skatuves uzrunās publiku „Neiepazīto dziesminieku koncertā”.

 Plkst. 17 koncertā savu jaunradi prezentēs meistarklases “Dzejnieka un dziesminieka satikšanās” dalībnieki, atskaņojot nule tapušās dziesmas.

Lielkoncerts „Tēva dubļi sidraboti” sāksies plkst.18 , tajā piedalīsies Aivars Lapšāns, Andris Liniņš, Andris Mucenieks, Andžejs Beļēvičs, Arnis Miltiņš, Austrasbērni, Didzis Šļila un ritma grupa TransCenDenTālē, Dinārs Gulbis, Eduards Cauna, EgA, Elīna Līce, Edgars Skujenieks, Gatis Vanags, Haralds Sīmanis, Ilmārs Romančuks, Juris Hiršs, Kārlis Kazāks, Kristaps Sudmalis, Mikus Straume, Silvija Silava, Silvestrs Sīlis, Uldis Kākulis, Uldis Ozols, Valdis Atāls, Vilnis Punka, Vincents Kūkojs.

Pusnaktī tiks iedegta Ugunsskulptūra un publiku un dziesminiekus priecēs grupas Daba San koncerts „Vaiņags”, kam sekos sadziedāšanās un kopābūšana brīvā, radošā atmosfērā visas nakts garumā. 7. Latvijas dziesminieku saiets izskanēs ar dziesmotu noslēgumu 7. augustā , plkst. 12.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!