“Lielais dzintars” pamudina jauniešus izvēlēties profesionālo mūzikas izglītību

Raksta attēls - “Lielais dzintars” pamudina jauniešus izvēlēties  profesionālo mūzikas izglītību Publicitātes foto

02.09.2016 / Parmuziku.lv

1.septembrī mācību gadu koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē svinīgi uzsāka jaunizveidotās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi. Kā noskaidroja koncertzāles pārstāvji, arī jaunā koncertzāle, tās piedāvātās iespējas un mācību apstākļi ir vieni no iemesliem, kas jauniešus mudināja izvēlēties par labu “Lielā dzintara” telpās esošajai mūzikas skolai.

Zinību dienas svinīgajā ceremonijā, uzrunājot skolēnus un pasniedzējus, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis sacīja.

Tas ir ļoti simboliski, ka šo jauno mācību gadu varam iesākt Lielajā dzintarā. Šie ir svētki, dzimšanas diena, kad esam izveidojuši jaunu izglītības iestādi. Ja Liepājā nebūtu šīs mūzikas un mākslas skolas, diezin vai Liepāja būtu tāda, kā to tagad zinām.

Izglītības centra direktore Inga Auziņa atzīmēja, ka jaunā mācību iestāde, gluži kā pati koncertzāle, iezīmēs radošo sinerģiju starp mākslu un mūziku, un audzēkņiem novēlēja, lai nākotnē tieši viņi būt tie, kuri skatītājus aicina uz koncertiem Lielajā zālē un uz izstādēm koncertzāles mākslas telpā.

Apjautājot topošos mūziķus, kuri šogad uzsāks profesionālās vidējās izglītības mācību gaitas, audzēkņi norādīja, ka viens no iemesliem, kādēļ izvēlējušies studēt LMMDV, ir jaunā koncertzāle un tās iespējas.

“Jā, noteikti manu izvēli par labu studijām Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā ietekmēja jaunā koncertzāle. Esmu no Tukuma, un mana izvēle bija starp divām skolām – Ventspili un Liepāju, bet gala rezultātā nosvēros par labu džeza nodaļas mācībām Liepājā,” atzina 1.kursa studente Viktorija Petrova.

“Iepriekšējā mūzikas skolā ir sava gaisotne, bet šeit ir foršāk. Koncertzālē ir pasaules elpas pieskāriens, esot šeit, man ir sajūta, ka varētu sasniegt ko lielu, nonākt tālāk,” sajūtās dalījās trombona specialitātes 1.kursa studente Sintija Millere, kura iepriekš mācījusies arī bērnu mūzikas skolā.

Vokālās mūzikas kursa studenti Linda Zālmane un Jaroslavs Orlovss atzina, ka arī viņu izvēli daļēji ir ietekmējusi koncertzāles esamība Liepājā, jo kopš pērnā mācību gada audzēkņu koncerti ir pacelti jaunā līmenī, un arī jaunajiem talantiem ir iespēja vairākas reizes gadā performances sniegt dažādos koncertzālē notiekošos pasākumos, izbaudot iespēju uzstāties akustiskā koncertzālē, uz lielās skatuves.

Topošais students Aleksandrs Eduards Cimermanis atzina, ka tieši Liepājas kopējā muzikālā gaisotne un skolas prestižs, kas, viņaprāt, audzis pēc pārcelšanās uz “Lielā dzintara” telpām, ir labs iemesls studēt mūziku LMMDV.

Jaunā mācību gada atzīmēšana koncertzālē turpināsies arī nedēļas nogalē, sestdien, 3.septembrī, kad pulksten 16 muzikālu koncertizrādi visai ģimenei “Brodvejas brīnums” piedāvās dziedātāji Annija Putniņa un Juris Jope, topošie mūziklu dziedātāji no Rīgas Doma kora skolas, kā arī deju un ritma grupas.

“Atzīmējot jauno mācību gadu noteikti jāatvēl laiks arī kādam kopīgam pasākumam ar ģimeni, piemēram, kādas izrādes vai koncerta apmeklējumam, jo, atsākoties mācību gadam, gan vecāki, gan bērni kļūst ļoti noslogoti, un kopīgu brīžu kļūst aizvien mazāk," ģimenes uz kopīgu pasākumu aicina Londonas Karaliskās akadēmijas absolvente Annija Putniņa.

Vairāk informācijas par koncertzālē notiekošo pieejama mājas lapā www.greatamber.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!