Lielajā Ģildē notiks romantiskākais rudens kamermūzikas koncerts “Eiropas romantiķi”

Raksta attēls - Lielajā Ģildē notiks romantiskākais rudens kamermūzikas koncerts “Eiropas romantiķi” Publicitātes foto

05.09.2017 / Parmuziku.lv

3.oktobrī plkst. 19.00 koncertzālē Lielā Ģilde ar šī rudens romantiskāko koncertu uzstāsies izcilākie jaunās paaudzes kamermūzikas interpreti no Austrijas, Lietuvas un Krievijas.

Mūziķu izpildījumā baudīsim skaistākās Franča Šūberta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Roberta Šūmaņa, Kamila Sensānsa, Gustava Mālera un citu izcilu Eiropas romantisko komponistu meistardarbus.

Koncertā “EIROPAS ROMANTIĶI” pirmo reizi Latvijā uzstāsies izcilākie jaunās paaudzes kamermūzikas interpreti no Austrijas, Lietuvas un Krievijas. Pēc vairāku gadu muzicēšanas Eiropas vadošajās koncertzālēs, kopīgā kamermūzikas projektā apvienojušies tādi izcili mūziķi kā austriešu vijolnieks Johanness Fleišmans, krievu pianiste Magda Amara, soprāna balss īpašniece Egle Strumskīte, Vīnē dzīvojošā vijolniece Daļa Dedinskaite un čellists Gļebs Pišņaks.

Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim tādus romantiskus kamermūzikas skaņdarbus kā Sezāra Franka slavenāko skaņdarbu Sonāte vijolei un klavierēm La mažorā (1886), kas komponēts kā kāzu veltījums slavenajam vijolniekam Eiženam Izaī un šīs sonātes melodiskums jau otro gadsimtu priecē klausītājus visā pasaulē.

Savukārt franču romantiskās mūzikas burvja Kamila Sensānsa daiļradei raksturīgs spilgts artistiskums un ekstraverti žesti, kuri ideāli iederas koncertskaņdarbos solistiem ar orķestri. Viņa skaņdarbs Introdukcija un Rondo Capriccioso la minorā, op.28 (1863) komponēti kā veltījums izcilajam spāņu vijolniekam Pablo Sarasatem. Skaņdarbā lieliski atklājas divas Sensānsa talanta brīnišķīgākās iezīmes: eleganto, dziedošo introdukcijas izteiksmību līdzsvaro virtuozie un žilbinošie rondo elementi.

Austriešu komponista Franča Šūberta skaņdarbs Impromts D.899 Nr.3 Sol bemol mažorā (1827) ir trešais no astoņu impromptu cikla un viens no visu laiku liriskākajiem klaviermūzikas šedevriem un Šūberta izcilā melodiķa talanta kārtējais pierādījums – melodijas bezgalīgā līnija harmonisko trijskaņu pavadījumā plūst mierīgi un nesatricināmi kā Donavas ūdeņi.

Līdzās šiem skaņdarbiem, koncertā baudīsim arī Roberta Šūmaņa, ​Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Riharda Štrausa un Gustava Mālera romatiskākos skaņdarbus.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!