Martā Ventspilī koncertēs kanādiešu mūziķe Džesija Lanza

Raksta attēls - Martā Ventspilī koncertēs kanādiešu mūziķe Džesija Lanza Foto: Alex Welsh

23.12.2016 / Parmuziku.lv

25. martā Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies viena no šobrīd aktuālākajām kanādiešu mūziķēm Džesija Lanza (Jessy Lanza).

Džesija ir producente un dziedātāja no Hamiltonas pilsētas Ontario provincē. Jau ar savu debijas albumu “Pull My Hair Back”, kura ierakstā piedalījās viņas tuvs domubiedrs, pazīstamā dueta “Junior Boys” dalībnieks Džeremijs Grīnspans (Jeremy Greenspan), mūziķe izpelnījās plašu ievērību. Par to atzinīga izteicās daudzi – sākot ar “The Guardian”, “Times”, “Pitchfork”, beidzot ar klausītājiem un koncertu apmeklētājiem Ziemeļamerikā un Eiropā.

“Lanza piedāvā 80. un 90. gadu pop un R&B melodijas ar saviem “āķiem”, uz kuriem klausītajam uzķerties. Tā noteikti ir popmūzika, tikai – kājām gaisā [..] Viņa ir viscaur neatvairāma ar sev piemītošo biklo un atturīgo seksīgumu, kas ierakstu padara reizē gan intriģējošu, gan visiem pieejamu.” Dodot četras zvaigznes no piecām, savulaik rakstīja britu medijs “The Guardian”. Ātri vien viņu ierāva vilnis, kurā, līdzās “FKA Twigs”, “Kelela” un citām viņas sāka dēvēt par “māksliniecēm-sievietēm, kas rada alternatīvo R&B”. Pati Džesija ar to nepavisam nav mierā, jo uzskata to drīzāk par žanra turpinājumu, ne atsevišķu nišu īpatņiem.

“Jocīgi, kad cilvēki sāk lietot tādas frāzes kā “R&B atdzimšana”. Tas taču ir, iespējams, otrs plašākais no populārās mūzikas žanriem pēc hiphopa,” uzskata Lanza.

Drīz vien pēc pirmo uzslavu saņemšanas sekoja arī pirmie uzaicinājumi Džesijai Lanzai doties kopīgās turnejās pa visu pasauli ar “Cut Copy” un “Caribou”, kura pēdējā albuma dziesmas “Second Chance” viņa piedalās.

Šī gada pavasarī klajā nāca Džesijas otrais studijas albums “Oh No”. Jau janvārī publiskotais pirmais singls “It Means I Love You” bija liecinieks turpmākiem panākumiem. Prominentais medijs “Pitchfork” to nekavējoties iekļāva rubrikā “Best New Music” un līdzīgi rīkojās pasaulē iecienītie mūzikas straumēšanas resursi “Spotify” un “Tidal”. Albums, tāpat kā debijas plate, iekļuva starp nominantu “Polaris” balvai finālistiem. Šobrīd, gada nogalē, kad daudzi jo daudzi veido gada topus un citu veidu kopsavilkumus, Džesijas “Oh No” ir atrodams gan starp labākajiem gada popmūzikas albumiem, gan atsevišķi singli no tā – starp gada pop dziesmām.

Biļetes uz Džesijas Lanzas koncertu 25. martā teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par ļoti īpašu cenu – 5.50 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits stāvvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!