Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” nedēļas nogalē aicina uz Latvijas svētku lielkoncertiem

Raksta attēls - Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” nedēļas nogalē aicina uz Latvijas svētku lielkoncertiem Publicitātes foto

15.11.2017 / Parmuziku.lv

Jau šīs nedēļas nogalē, 18. novembrī, muzikālā apvienība ”Raxtu Raxti” Ķīpsalas hallē sniegs divus vērienīgus Latvijas svētku lielkoncertus, līdztekus atzīmējot arī jaunā skaņu ierakstu albuma “Man bij’ dziesmu vācelīte” klajā laišanu un kolektīva piecu gadu jubileju.

Latvijas svētku lielkoncertos “Raxtu Raxti” muzicēs kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”, repertuārā atskaņojot gan dziesmas no jaunā albuma, kas dienasgaismu ieraudzīs tieši koncerta dienā, gan pazīstamus un populārus skaņdarbus no iepriekšējiem ierakstiem, Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos, kā arī tautasdziesmas.

Koncerta noslēgumā sagaidāma vērienīga sadziedāšanās ar publiku, šoreiz, apzinoties Latvijas simtgades tuvošanos, dziesmās tiks krāšņi izdziedāti dažādi Latvijas novadi.

“Raxtu Raxtu” jaunais albums būs pieejams no koncerta dienas mūzikas tirdzniecības vietās un interenetā. Tajā būs iekļautas 13 jaunas un dažas arī jau dzirdētas, bet līdz šim ierakstos nepieejamas dziesmas.

Ieraksta repertuāru veidos gan “Raxtu Raxtu” versijas par Imanta Kalniņa kompozīcijām, gan pašu apvienības mūziķu Kārļa Auzāna un Edgara Kārkļa jaundarbi, kā arī vairākas tautasdziesmas.

“Man bij’dziesmu vācelīte” būs jau trešais apvienības “Raxtu Raxti” skaņu ierakstu albums kolektīva piecu gadu pastāvēšanas laikā. Debijas ieraksts “Es atradu tautasdziesmu” tika izdots 2015. gadā, bet pērn tika klajā laists albums “Līgo”.

Biļetes uz “Raxtu Raxtu” Latvijas svētku lielkoncertiem, kas 18. novembrī notiks Ķīpsalas hallē plkst. 14.00 un 18.00,  vēl var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un interneta vietnē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!