Ogres kantrīmūzikas festivālā “Country Island” viesosies mākslinieki no Vācijas, Amerikas un Lietuvas

Raksta attēls - Ogres kantrīmūzikas festivālā “Country Island” viesosies mākslinieki no Vācijas, Amerikas un Lietuvas Publicitātes foto

10.04.2017 / Parmuziku.lv

Ogres kantrīmūzikas festivāla “Contry Island” organizatori ir izziņojuši gaidāmā festivāla programmu un datumus: festivāls šogad norisināsies 30. jūnijā un 1. jūlijā Ogres salā.

Kā stāsta festivāla rīkotājs Uldis Ozoliņš, pirmā diena – 30.jūnijs – vairāk tiks veltīta tradicionālajam country un rhytm&blues. Latviju šajā dienā pārstāvēs iecienītie kolektīvi Klaidonis, JukeBox un Sestā jūdze, turklāt šī diena būs īpašs veltījums šopavasar mūžībā aizgājušajam leģendārajam grupas Čikāgas piecīši dibinātājam Albertam Legzdiņam (1933 – 2017). “Gan Sestās jūdzes solists Agris Gedrovics, gan Klaidoņa solists Māris Sloka šim vakaram sola sarūpēt īpašu repertuāru,” saka festivāla organizators Uldis Ozoliņš. Vēl šajā dienā plānots īpaši dinamisks un atraktīvs igauņu grupas Chick’n’band priekšnesums, turklāt grupas līdera – pianista Great Chicken – augsto profesionālo sniegumu novērtējuši klausītāji daudzos Eiropas festivālos.

Tāpat Latvijā ir labi pazīstama pirmās dienas galvenā “zvaigzne” – dziedātāja Katja Kaye (Vācija) kura Ogrē uzstāsies kopā ar mūsu grupu JukeBox (šī būs jau piektā viņu sadarbības reize un ne tikai Latvijā). Gaidāmā programma būs ļoti daudzpusīga: tiks izpildītas gan savas kompozīcijas, gan daudzas kaverversijas. Īpaši tuvas  māksliniecei ir Karlīnas Kārteres (Carlin Carter) un Džona Denvera (John Denver) dziesmas. Ar šo dziedātāju Katja ir bijusi pazīstama līdz pat viņa traģiskajai bojāejai. Māksliniece ilgu laiku pavadījusi ASV, kur mācījusies pie Nešvilas labākajiem vokālajiem pedagogiem; arī savus albumus viņa lielākoties ieskaņojusi Nešvilā. Atgādināsim, ka mūsu klausītājus viņa īpaši aizkustinājusi ar Čikāgas Piecīšu dziesmas “Pazudušais dēls” versijas izpildījumu latviešu valodā, un šī dziesma, protams, 30.jūnija vakarā skanēs arī Ogres salā.

Festivāla otrajā dienā – 1.jūlijā -, kuras devīze ir americana, vairāk skanēs modernais kantrī, kantrīroks un rhythm&blues. Ar īpašu programmu festivālā piedalīsies lietuviešu dziedātāja Alvita, kura kopā ar Viktoras Timašovas sagatavojusi Hanna&McEuen programmu. Jāatgādina, ka Džeimija Hanna (Jaime Hanna) un Džonotans MakĪeins (Jonothan McEuen) ir slavenās grupas Nitty Gritty Dirty Dand abu līderu jaunākās atvases. Abi puiši 2006.gadā izdeva savu solo albumu, kas tā arī ir palicis vienīgais, taču to paveica tik lieliski, ka šis kopdarbs ir viens no labākajiem modernā kantrī etaloniem vēl šobrīd. “Šeit lieliski varam atpazīt americana stilam raksturīgo manieri, ar ko savulaik dižojās Dvaits Ioakims vai Brūss Springstīns,” norāda U.Ozoliņš.

Vēl šajā dienā uzstāsies Creedence Tribute (Lietuva), ko izveidojis Aleksandrs Belkins. Nosaukums visu pasaka: klausīsimies un dejosim pie Džona Fogertija un Creedence Clearwater Revival dziesmām!

Festivālu noslēgs amerikāņu kantrīroka grupa Modern Earl. Šī grupa Latvijas klausītājiem jau ir labi pazīstama, un viņu sniegumu var salīdzināt vienīgi ar Charles Daniels Band vai Lynyrd Skynyrd skanējumu.

Jāpiebilst, ka pirmā vakara mūziķu programma laika gaitā vēl tiks papildināta.

Vēl festivāla otrajā dienā paredzēti pasākumi līnijdejotājiem: no rīta mēģinājums, bet pēcpusdienā – mācību stunda.

Mūzikas festivāls COUNTRY ISLAND 30.06 – 01.07.2017

30. jūnijs

 • 19.00  Klaidonis
 • 20.00  Sestā Jūdze
 • 21.00 Katja Kaye (Vācija) un JukeBox
 • 22.30 Chick’N’Band (Igaunija)

1. jūlijs

 • 11.30 Line Dance mēģinājumi
 • 17.00 Line Dance mācību stunda ar Baibu Bierni
 • 18.00 Hanna & McEuenTribute;  Alvita (Lietuva); Jauna Diena
 • 19.00 TequilaBand
 • 20.00 Creedence Tribute (Lietuva)
 • 21.00 Latvian Blues Band
 • 22.00 Modern Earl (ASV)

Biļetes uz festivālu “Country Island” par īpašu cenu jau pavisam drīz varēs iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā. Tuvāk pasākumam biļetes maksās dārgāk!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!