Pianists Eduards Grieznis izdevis solo albumu veltītu Latvijas simtgadei

Raksta attēls - Pianists Eduards Grieznis izdevis solo albumu veltītu Latvijas simtgadei Publicitātes foto

23.02.2017 / Parmuziku.lv

Atgriezies Latvijā pēc aizvadītiem astoņiem gadiem Lielbritānijā, pianists Eduards Grieznis laidis klajā solo albumu "Eduards Grieznis Piano Music", kurā ieskaņoti Lūcijas Garūtas, Jāņa Mediņa, Friderika Šopēna un viņa paša komponētie skaņdarbi.

Albums izdots kā pianista sveiciens un dāvinājums Latvijai tās simtgadē, albuma muzikālais saturs ir izteikti latvisks, iekļaujot tajā plaši pazīstamo Jāņa Mediņa Dainu nr. 6 Fadiēz mažorā un vienu no daiļākajām latviešu tautasdziesmām – "Tumša nakte, zaļa zāle" Eduarda Griežņa oriģinālapdarē. Albumā atrodams arī vienīgais Lūcijas Garūtas Variāciju par latviešu tautas dziesmas  "Arājiņi, ecētāji" tēmu ieraksts.

"Latviešu tautasdziesma par pieguļu izstāstīta ar fantāzijas filmas skaņuceļiņa vērienu, mīlestība, kas iedvesmojusi Mediņa Dainu, ir pašpietiekama visās tās stadijās, katra Šopēna melodiju skaņa zem viņa pirkstiem tiek izauklēta un iezvanīta tā, lai, neatraujot domas pavedienu ne mirkli, vestu klausītāju dziļāk Šopēna prāta labirintos un lai atlaistu tikai ar pēdējo akordu" - tā par Eduarda Griežņa interpretācijām raksta muzikoloģe Līva Grīnberga.

Jau studiju gados Karaliskajā Ziemeļu Mūzikas Koledžā Mančestrā un Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā, Eduards Grieznis aktīvi popularizējis latviešu mūziku un mākslu ārzemēs. Guvis godalgas starptautiskos pianistu konkursos Lielbritānijā, Itālijā, Taivānā, Grieķijā un Latvijā. Līdztekus aktīvai solodarbībai, Eduards organizējis teju pārdesmit labdarības koncertus, piesaistot augstas klases mūziķus Lielbritānijā, ar mērķi vākt ziedojumus dažādām labdarības organizācijām un projektiem Latvijā.

Albums "Eduards Grieznis Piano Music" pieejams digitālās mūzikas platformās iTunes, Spotify un Google Play, kā arī pianista oficiālajā mājaslapā www.eduardsgrieznis.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!