Populāri mūziķi iedziedājuši mūsdienīgas versijas iemīļotām pasakām

Raksta attēls - Populāri mūziķi iedziedājuši mūsdienīgas versijas iemīļotām pasakām Publicitātes foto

02.12.2016 / Parmuziku.lv

Tuvojoties Ziemassvētkiem, grupa Dziļi violets kopā ar dziedātājām Elzu Rozentāli un Aiju Vītoliņu iedziedājuši trīs latviešu stāstus - Sprīdītis, Pasaka par Vērdiņu, kā arī Dullais Dauka. Dziesmas ir tautā iemīļoto un teju par folkloru kļuvušo Annas Brigaderes, Kārļa Skalbes un Sudraba Edžus literāro darbu gan muzikāla, gan saturiska mūsdienu interpretācija.

Muzikālā apvienības līderis Nauris Brikmanis teic, ka ideja iedziedāt šo darbu muzikālās versijas mūsdienīgā skanējumā dzimusi, kādu vakaru lasot meitai pasakas.

21.gadsimta bērnam ir grūti izprast pasakās pausto vēstījumu, jo laika gaitā valoda ir krietni mainījusies. Lai tajās ievītās dzīves patiesības, kas atspoguļo arī mūsdienu vērtības, aizķertu, pat tik labi zināmus darbus kā Sprīdītis vai Dullais Dauka, jāizskaidro šodienas vārdiem,

norāda mūziķis.

Dziesmu tekstu autore ir Liene Bērziņa, bet literāros darbus instrumentāli ekranizējis Valters Osis un Nauris Brikmanis. Sprīdītim, Pasakai par Vērdiņu un Dullajam Daukam tapuši arī videoklipi, kuru filmēšana noritējusi uz Valmieras drāmas teātra skatuves, uzburot gada nogalei raksturīgu uzvedumu gaisotni.

“Dziesmas, kuras esam radījuši noteikti nav domātas tikai bērniem. Ziemassvētku gaidīšanas laikā ikvienu aicinām kaut uz mirkli apstāties ikdienas skrējienā un atcerēties par patiesajām dzīves vērtībām. Tās bērnībā esam apguvuši arī caur stāstiem, ko savulaik radījuši Latvijas literatūras dižgari, un kuri ar mūsu palīdzību ieguvuši pavisam jaunu veidolu,” par muzikālo projektu, kas tapis ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstu, stāsta Aija Vītoliņa, kas iedziedājusi Pasakas par Vērdiņu.

Sprīdīša, Pasakas par Vērdiņu un Dullā Daukas muzikālās mūsdienu versijas noklausies: http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/svetki

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!