Postfolkloras grupa "Daba San" prezentē pirmo videoklipu

Raksta attēls - Postfolkloras grupa "Daba San" prezentē pirmo videoklipu Ekrānšāviņš

14.12.2016 / Parmuziku.lv

Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupa “Daba San” iepriecina klausītājus ar 2016. gada maijā izdotajā albumā “Vaiņags” iekļautās dziesmas “Divi” video, prezentējot savu pirmo oficiālo dziesmai veltīto video. Grupa ir viena no aktīvākajām postfolkloras stila popularizētājām Latvijā, ik gadu rīkojot festivālu “Gaviles”.

“Daba San” ir neparasti kupla muzikālu jauniešu apvienība, kura jau vairāk nekā sešus gadus aizraujas ar muzicēšanu postfolkloras stilā. Grupas repertuāru veido rotaļīgos eksperimentos tapusi oriģinālmūzika ar vārdiem, kas smelti latviešu folkloras bagātību krājumos. Šogad vasaras sākumā grupa prezentēja savu otro mūzikas albumu “Vaiņags”, kurā iekļautās dziesmas daudzina vasaras noskaņu daudzveidību un dabas krāšņumu.

“Šo video veltījam klausītājiem kā dāvanu Ziemassvētkos, “ stāsta grupas dalībniece Rūta Abaja, “dziesmu “Divi” izvēlējāmies bez garām pārdomām. Tā ir viena no klausītāju iemīļotākajām dziesmām, ko paši allaž spēlējam ar lielu baudu. Skaņdarbs arīdzan ir īpašs, jo tika pilnveidots sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci. Pats video priecēs skatītāju acis ar savu košo zaļumu, tas filmēts naksnīgā Botāniskā dārza Palmu mājā. Šobrīd, Ziemassvētku laikā, dziesma “Divi” klausītājiem atgādinās par mūžīgajām vērtībām, kas pārdzīvo cilvēka mūžu. Stāsts par akmeni, ūdeni un to mūžīgo saspēli, ir aktuāls jebkurā mirklī. Gluži, kā šobrīd Ziemas saulgriežu laikā norit dienas un nakts pārpasaulīgā mijiedarbība. Skatītajiem vēlamies dāvāt šo mūžīgo vērtību pieskārienu, gan dāvāt gabaliņu vasarīga siltuma un saules gada tumšākajā periodā!”

Video uzņemts ar Latvijas Universitātes Botāniskā dārza atbalstu. Tā uzņemšanā piedalījās vairums no “Daba San” mūziķiem: Rūta Abaja (vijole, balss), Mārtiņš Abajs (basa ģitāra), Reinis Grants (perkusijas), Linda Zonne-Zumberga (ermoņika, balss), Inese Neimane (balss), Anna Freimane (balss), Solveiga Kaļva (ģitāra), Daniels Maršans (ģitāra), Vēsma Keire (flauta, balss).

Dziesmas mūzikas autori: Linda Zonne-Zumberga, Valts Pūce. Ieraksts: studija “Lauska”. Video: Andris Kimonts; Gaismas: Māris Sējāns; Sejas raksti: Marta Kimonte.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!