Rīgā koncertēs džeza trio “The Necks”

Raksta attēls - Rīgā koncertēs džeza trio “The Necks” Publicitātes foto

31.08.2016 / Parmuziku.lv

Ar koncertu Zirgu ielas koncertzālē Rīgā 13. novembrī Latvijā atgriezīsies improvizētās un džeza mūzikas trio “The Necks” no Austrālijas.

“The Necks” šogad atzīmē savas pastāvēšanas trīsdesmitgadi. Ierakstam kalendārā par godu pianists Kriss Eibrahamss (Chris Abrahams), kontrabasists Loids Svantons (Lloyd Swanton) un bundzinieks Tonijs Baks (Tony Buck) rudenī sniegs vairākus koncertus Eiropā. Ar citiem nesalīdzināmais klavieru trio, kuru grupas “Swans” līderis Maikls Džīra (Michael Gira) sauc par dieviem, kopš 1986. gada nav nospēlējuši divus vienādus koncertus. Paši savas muzikālās valodas un lielu formu improvizācijas meistari katrreiz uz skatuves kāpj bez iepriekšējas nojausmas vai vienošanās par priekšnesumu. Viņi paši un klausītāji kopā dodas skaņas ceļojumā, kura maršrutu nosaka tas mirklis un tā telpa.

Būdami kopā tik ilgi, mūziķi uz skatuves saprotas pat ne no pusvārda. No zilbes, no skatiena, no niecīgas kustības. Mūzikai attīstoties caur motīva atkārtojumu, liegām tā svārstībām un skaņas slāņu klājieniem, iespaids veidojas blīvs un hipnotizējošs. Katra triotnes uztāšanās kulminē gluži vai orķestrālos plašumos.

“The Necks” ir izdevuši 18 albumus, no kuriem pēdējais – “Vertigo” – klajā nāca pagājušogad. Trijotne sadarbojas un ielaižas kopīgās muzikālās avantūrās ar jau pieminēto M. Džīru, Braienu Īno (Brian Eno), Evanu Pārkeru, Leo Eibrahamsu (Leo Abrahams) un daudziem, daudziem citiem.

Koncerts novembrī Rīgā būs mūziķu atgriešanās Latvijā. 2013. gada oktobra nogalē viņi pirmoreiz viesojās mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” Durbē. Tāpēc arī gaidāmais divdaļīgais koncerts ir daļa jau iepriekš iesāktās neregulāro koncertu sērijas “Zemlika atgādina…”, kad pēc pirmās tikšanās festivālā Durbē mūziķi un to kolektīvi atgriežas Latvijās ar solo koncertiem.

Biļetes uz koncertu 13. novembrī Zirgu ielas koncertzālē Rīgā (Kaļķu ielā 11) nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd – 20.00 EUR. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!