Rīgu pasludina par Pasaules koru galvaspilsētu

Raksta attēls - Rīgu pasludina par Pasaules koru galvaspilsētu Foto: Edijs Palēns, LETA

24.07.2017 / Parmuziku.lv

Plašais koru mūzikas pasākumu klāsts Rīgā pulcēja gandrīz 10 000 dalībniekus - 160 korus no 39 nācijām, un ir kļuvis par dalībnieku skaita ziņā lielāko Eiropas koru olimpiādi.

Ārvalstu dalībnieki atzinīgi izteikušies par Rīgas gatavību sarīkot šāda mēroga kultūras pasākumu. To apliecinājuši arī koru olimpiādes rīkotāji no Vācijas kultūras organizācijas "INTERKULTUR", Rīgas pilsētai dāvinot īpašu balvu – apliecinājuma rakstu “Rīga – Pasaules koru galvaspilsēta”.

Plašais koru mūzikas pasākumu klāsts – konkursi desmit kategorijās, draudzības koncerti, reģionālie koncerti, meistarklases, īpašie koncerti un jaunais televīzijas konkurss “Eirovīzijas gada koris”, kas kopā Rīgā pulcēja gandrīz 10 000 dalībniekus - 160 korus no 39 nācijām, ir kļuvis par dalībnieku skaita ziņā lielāko Eiropas koru olimpiādi.

Sestdienas vakarā Arēnā Rīga pasaulē pirmo titulu “Eirovīzijas gada koris” ieguva sieviešu koris "Carmen Manet" no Slovēnijas, savukārt olimpiādes Atklātajā konkursā kopumā izcīnīti 35 zelta, 56 sudraba un divi bronzas diplomi; Eiropas čempionu konkursā pasniegtas 29 zelta, 23 sudraba un 1 bronzas medaļa, Nāciju Grand Prix izcīņā – 74 zelta un 19 sudraba medaļas.

Latvijas kori kopā ieguvuši

  • trīs Nāciju Grand Prix Rīga 2017 uzvarētāja titulus, 27 zelta un trīs sudraba medaļas;
  • piecus 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona titulus, 12 zelta un sešas sudraba medaļas;
  • 13 zelta un 18 sudraba diplomus Atklātajā konkursā.

Nākamā Nāciju Grand Prix un 4. Eiropas koru olimpiāde notiks 2019. gadā no 3 līdz 10. augustam Gēteborgā, Zviedrijā. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!