Noklausies apvienības “SƎN” tautasdziesmas “Šķērsu dienu Saule Teka” mūsdienīgo versiju!

Raksta attēls - Noklausies apvienības “SƎN”  tautasdziesmas “Šķērsu dienu Saule Teka” mūsdienīgo versiju! Attēlā Leila Alijeva, publicitātes foto

22.06.2016 / Parmuziku.lv

Producents Rihards Fedotovs, etnomūzikas dziedātāja Leila Alijeva un videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš jeb audiovizuālā apvienība “SƎN” vasaras saulgriežos klausītājiem piedāvā noklausīties pirmo singlu “Šķērsu dienu Saule Teka”.

Apvienības “SƎN” mūziķi latviešu tautas dziesmām piešķir mūsdienīgu, neierastu aranžējumu un izpildījumu. Par mūzikas kopējo skanējumu un elektroniskiem risinājumiem gādā multiinstrumentālists Rihards Fedotovs, spēcīgās balss īpašniece dziedātāja Leila Alijeva mūzikai dod orientālu skanējumu, bet mākslinieka Mārtiņa Dāboliņa izveidotās vizualizācijas mainās atkarībā no skaņu vibrācijām un mūziķu kustībām.

Leila Alijeva stāsta:

Pirms vairākiem gadiem devos uz tēta dzimteni Azerbaidžānu, kuru apguvu dziedāšanas mugama dziedāšanas tehniku un arī orientālo mūziku. Atgriežoties Latvijā, projekta “Baltās skaņas” ietvaros veidoju mugama un  latviešu tautas dziesmu sintēzi. Savukārt tagad sadarbībā ar Rihardu apvienojam latviešu tautas dziesmas ar elektroniku un austrumu mūziku. Vēlamies tautas dziesmām dot mūsdienīgu skanējumu, jo šīs dziesmas joprojām ir dzīvas, aktuālas un dejojamas.

“SƎN” muzikālo veikumu koncertā jau iepazinuši gan festivāla Holi iesildošajā ballītē gan starpvalstu mērogā - LIAA organizēto Latvijas dienu Azerbaidžānā apmeklētāji. Šobrīd mūziķi strādā pie sava albuma, ko plānots izdot vēl 2016. gada laikā. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!