SKANI laiž klajā singlu no Riharda Dubras pirmā simfoniskā albuma

Raksta attēls - SKANI laiž klajā singlu no Riharda Dubras pirmā simfoniskā albuma Publicitātes foto

24.04.2020

Nacionālā ierakstu kompānija SKANI šodien laiž klajā singlu no komponista Rihardas Dubras pirmā simfoniskā albuma, kas klajā nāks maija sākumā. Albumu Mystery of His Birth ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala, bet čella solo spēlē Ēriks Kiršfelds.

 “Savā skaņdarbā spēlējos ar Ziemsvētku nakts izjūtām. Tā ir tēma, kas man ļoti tuva. Līdz ar to mūzika ir kā klusināts tēlojums par to, kas varētu šādā brīnumu pilnā naktī notikt. Tēlojums, sapņojums, pārdabisks brīnums – tas ir mūzikas centrā, " skaidro komponists Rihards Dubra.

 

Albuma anotācijā, sarunājoties ar muzikologu Dāvi Eņģeli, Dubra atklāj, ka tieši ar Mystery aizsācies jauns posms viņa daiļradē, kura muzikālo valodu raksturo periodiska ostinato ritmu parādīšanas, pretnostatīta lēnam un plūstošam tematiskam materiālam, tādējādi manipulējot ar klausītāja laika izjūtu. Komponsits atzīst, ka šis ostinato elements viņa mūzikā ienācis jau senāk amerikāņu minimālistu  – jo īpaši Filipa Glāsa un Džona Adamsa – ietekmē, taču šobrīd atklājās pavisam citādā ietvarā.

“LSO ar Rihardu Dubru ir sena sadarbības vēsture, tai skaitā nesenās un plašu rezonansi guvušās operas “Suitu sāga” uzvedums koncertzālē Lielais Dzintars. Startautiski Riharda Dubras vārds arvien plašāk izskan vokālās un garīgās mūzikas kontekstā, īpaši viņa garīgās motetes, taču nu priecājamies, ka varam klausītājus Latvijā un visā pasaulē iepazīstināt ar šī izcilā latviešu skaņraža simfonisko mūziku. Esmu pārliecināts, ka šīs mūzikas žanrā Dubram tas ir tikai sākums un es nepacietībā gaidu, kā veidosies viņa simfoniskā mūzikas valoda turpmāk.” – tā albuma izdevējs Egīls Šēfers.

Singls no šodienas pieejams visās populārākājās mūzikas lejplādes un straumēšanas platformās, savukārt informācija par jaunā albuma iznākšanu sekos maija mēneša sākumā. 

Jaunais albums nāks klajā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!