Skaņu mežā’2016 uzstāsies arī tumšā avant-popa grupa "Tropic of Cancer"

Raksta attēls -  Skaņu mežā’2016 uzstāsies arī  tumšā avant-popa grupa "Tropic of Cancer" Publicitātes foto

23.09.2016 / Parmuziku.lv

15. oktobrī mūzikas namā "Daile" nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs’2016” ietvaros priekšnesumu sniegs amerikāņu avant-popa projekts "Tropic of Cancer" , kura mūziku izdod tādas prestižas pagrīdes mūzikas izdevniecības kā "Blackest Ever Black un Downwards".

"Tropic of Cancer" ir vokālistes un intstrumentālistes Kamellas Lobo (Camella Lobo) solo projekts, kas sevī apvieno drīmpopa, post-panka, shoegaze un minimal wave elementus, ietērpjot tos bedroom music psihedēlijā. Medijs The Quietus par grupas mūziku raksta sekojoši: „Tropic of Cancer ir ļoti romantiska muzikāla apvienība, taču tās romantisms ir ievīts dziļdomīgā, nepārejošā depresijā, un nevar teikt, ka grupas mūzikā būtu daudz negaidīti pacilājošu mirkļu, kas kaut uz mirkli kliedētu šo tumsu. Tomēr šis bezkompromisu tumšums grupu padara tikai labāku.” Arī portāls Resident Advisor atzīst projekta tumšo noskaņu, taču uzsver, ka tā mūzikai ir „glancēta, atkarību rosinoša daba”. Ansambļa nosaukums izvēlēts, pieminot amerikāņu rakstnieka Henrija Millera (Henry Miller) vitāli miesaskāro romānu, kas izdots 1934. gadā un sākotnēji ticis aizliegts ASV.

Lai gan projekts skaniski ir krietni tāls no ritmiskās mūzikas, tam ir ciešas saiknes ar tā saucamo „tumšā tehno” scēnu - grupas solo albuma „Restless Idylls” skaņu apstrādi veica ievērojamais producents Karls O’Konors (Karl O’Connor), pazīstams arī kā Regis, un agrīnajā Tropic of Cancer sastāvā ietilpa Huans Mendess (Juan Mendez) jeb Silent Servant.

Kamella Lobo atzīst, ka viņas rakstītās dziesmas visbiežāk ir balstītas personīgos pārdzīvojumos: „Mūzika mani mierina; es ar mūzikas palīdzību risinu problēmas, kurām eju cauri, vai izvērtēju lietas, kas ar mani notiek. Nekad neesmu spējusi uzrakstīt izdevušos dziesmu, balstot to kādā abstraktā, ar manu dzīvi nesaistītā konceptā. Tā es strādāju, un esmu arī ievērojusi, ka dziesmas, kas personīgā līmenī ar mani nerezonē, diez ko spilgtu iespaidu neatstāj arī uz klausītājiem.”

2015. gada beigās Tropic of Cancer publicēja minialbumu „Stop Suffering”, kas kalpo par priekšvēstnesi grupas gaidāmajam otrajam pilnmetrāžas albumam. Lūk, ko par ierakstu sacīja mūzikas kritikas medijs Pitchfork: „Ieraksts satur tikai trīs dziesmas, taču šīs trīs dziesmas ir tik smalki veidotas, ka šo veikumu ir vērts klausīties vēlreiz un vēlreiz, izpētīt līdz sīkākajām niansēm. Lobo ekspertes līmenī izprot, kā vismazākās muzikālās pārmaiņas dziesmā spēj izsaukt neaprakstāmu emocionālu efektu. Viņas laika izjūta ir nevainojama.”

Citi tiktāl festivāla mūziķi: Autechre; King Midas Sound + Fennesz; Zebra Katz; Čārlzs Geils un daudzi citi.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv. Abonements uz divām festivāla dienām pagaidām maksā 20 EUR, bet uz visām trim festivāla dienām maksā 30 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējā cena uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir sekojoša: 14. oktobris – 15 EUR, 15.oktobris – 15 EUR un 12.novembris – 15 EUR. 13.oktobrī skatītājiem tiks piedāvāts bezmaksas koncerts sadarbībā ar muzeju Rīgas Birža, savukārt 16. oktobrī, sadarbojoties ar Gētes institūtu Rīgā, festivāla mūziķi uzstāsies Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Biļetes uz festivālu var iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!