VIDEO: Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis novadam Latvijas simtgadē velta unikālu muzikālo īsfilmu

Raksta attēls - VIDEO: Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis novadam Latvijas simtgadē velta unikālu muzikālo īsfilmu Ekrānšāviņš no video

09.11.2017 / Parmuziku.lv

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis “Jūti” izveidojis emocināli piesātinātu 20 minūšu garu muzikālo īsfilmu, kuras pamatā ir vokāli instrumentāls skaņdarbs “Putnu bari”, kuru īpaši ansamblim sarakstījusi jaunā un talantīgā liepājniece Laura Gustovska.

Video vizuālajam noformējumam par pamatu izmantotas Ķekavas novada ainavas un dabas bagātības, tādējādi akcentējot ievērojamākos apskates objektus. Muzikālais jaundarbs “Putnu bari” sastāv no piecām daļām - Zemes mīlestība, Ikdienas spārni, Lakstīgala, Mans rīta putns un Debess mīlestība. Tā pamatā izmantota Aspazijas dzeja, kas izvēlēta apzināti, godinot dzejnieci 150 gadu jubilejā. Skaņdarbu bagātina flauta, akordeons un arfa, piešķirot tam īpašu un noskaņām bagātu skanējumu. Video tapis ar Ķekavas novada un Ķekavas kultūras nama atbalstu.

Ansambļa pirmsākumi meklējami 1980. gadā, izveidojoties bērnu vokālajam ansamblim “Cīrulītis”. Tā dalībnieces no dažādām vecuma grupām 2006. gada apvienojās vienotā grupā, kļūstot par neatkarīgu sieviešu vokālajo ansambli “Jūti”.

Ansamblī pastāvīgi darbojas astoņas radošas dziedātājas, no kurām ikviena par savām mājām sauc Ķekavu. Šobrīd ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir muzikālās pieredzes bagātā Antra Dreģe, kura sadarbojusies ar Latvijā un pasaulē labi zināmiem, profesionāliem kolektīviem, piemēram, Latvijas Radio kori un vokālo grupu „Putni”.

Jūti dalībniece Gita Maķe:

Ideja par šāda video tapšanu aizsākās 2015.gadā, kad tā brīža ansambļa mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Jančevskis, ieteica skaņdarbu ietērpt video formātā, tādējādi saglabājot to kā audio vizuālu vērtību. Šobrīd ir liels gandarījums, ka šādai avantūrai piekritām un to ir izdevies ralizēt. Nenoliedzami projekta laikā ansambļa dalībnieces guva jaunu pieredzi, plānojot video scenāriju un filmēšanas norisi, kā arī atrodoties kameras priekšā. Kā vienu no lielākajām veiksmēm varētu atzīmēt pacietīgo saulrieta pacietīga gaidīšana, kas šajā vasaras izskaņā bija īsts izaicinājums. Tāpat graziozās arfas iznešana brīvā dabā ir nebijis notikums! Nešaubos, ka visas varam apstiprināt – katrs mirklis, kas veltīts projekta tapšanai un realizēšanai, ir bijis tā vērts!

Skaņdarbi pa vienam pieejami šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!