15 jaunas pašmāju mūziķu dziesmas, kas radīs Ziemassvētku sajūtu

Raksta attēls - 15 jaunas pašmāju mūziķu dziesmas, kas radīs Ziemassvētku sajūtu Fotokolāža, publicitātes foto

23.12.2016 / Parmuziku.lv

Esot pirmssvētku noskaņojumā, apkopojām 2016. gada pašmāju mūziķu orģināldziesmas un versijas par populārām Ziemassvētku dziesmām. Daļai dziesmu nebūs tieša saikne ar Ziemassvētkiem - galvenā ir sajūta, ko tik bieži vārdiem nemaz nevar pasacīt.

Dod Pieci - "Nepārlaužams"

Labdarības maratona #DodPieci 2016. gada himnā "Nepārlaužams" dzirdami vairāk nekā 20 klausītāju iemīļoti pašmāju mūziķi.

Auļi - "Kaladū!"

Sagaidot gada garāko nakti, "Auļi" savus klausītājus sveic ar skaņdarbu "Kaladū!". Vizualizācijā izmantoti kadri no topošās populārzinātniskās dokumentālās filmas "Baltu Ciltis / Pēdējie pagāni", pie kuras uzņemšanas šobrīd strādā režisori Raitis un Lauris Ābeles.

Pulsa Efekts - "Ritini"

Dziesmas "Ritini"  vārdu un mūzikas autors ir "Pulsa Efekts" līderis Dzintars Vīksna.  Dziesmā dzirdamas Leilas Alijevas, Kristīnes Tkačukas, Martas Lortkipanidzes balsis.

Agnese Rakovska - "Jēriņš suitu baznīcas altārī"

Dziedātāja Agnese Rakovska sveic Ziemassvētkos ar komponista Raimonda Paula dziesmu.

Framest - "Ziemassvētku rīts"

Šajos Ziemassvētkos idillisku dziesmu vokālajai grupai "Framest" sarakstījis ģitārists Kaspars Zemītis.

Liene Grosa - “Dus saldā mierā Betlēme”

Mūziķe un dziesminiece, grupas "Sus Dungo" dalībniece Liene Grosa svētku laikā dāvina klausītājiem dziesmu “Dus saldā mierā Betlēme”. Tā ir sirsnīga zviedru komponistes Emmijas Keleres (Emmy Köhler) dziesma, kurai latviešu teksta autors ir teologs Arnolds Grosbahs.

Lukass Edgars - "Kur Zvani Skan Kā Atbalss"

Šobrīd Ņujorkā dzīvojošais latviešu mūziķis, grupas "The Grand Bay" līderis Lukass Edgars sarakstījis Ziemassvētku dziesmu "Kur Zvani Skan Kā Atbalss", kas stāsta par ilgām pēc mājām.

Aarzemnieki - "Braucu mājās"

Arī grupas "Aarzemnieki"  Ziemassvētki dziesma "Braucu mājās" stāsta par došanos mājās. "Aarzemnieki"  radošais  līderis Jorans Šteinhauers ir Latvijā dzīvojošs vācietis.

Elza Rozentāle - "Dullais Dauka"

Lmt.straume "Mūsdienu pasakas" noderēs, rakstot Jaungada apņemšanās. Piemēram, dziedātājas Elzas Rozentāles "Dullais Dauka" iedrošinās nebaidīties atšķirties.

Aija Vītoliņa - "Vērdiņš"

Dziedātājas Aijas Vītoliņas "Vērdiņš"  aicinās pārvērtēt savas vērtības.

Grupa "Dziļi Violets" - "Sprīdītis"

Grupas "Dziļi Violets" un grupas solista Naura Brikmaņa "Sprīdītis" vēstīs par tām lietām, kuras mūsdienās piedzīvo pārāk tālu aizklīduši tautieši.

Neparastais svētku orķestris - "Kopā būt ir īstā dāvana!"

Neparastais svētku orķestris labi pazīstamā, līksmā Ziemassvētku meldiņā izdzied domu par to, kas ir īstā Ziemassvētku dāvana.

DoStudija - "Little Drummer Boy"

"DoStudija" šajā decembrī iepriecina ar savu versiju par tradicionālo Ziemassvētku dziesmu "Little Drummer Boy".

bet bet un Mediņu zēnu koris - "Ziemeļblāzmas romance"

Liriskā dziesma  "Ziemeļblāzmas romance" atrodama šīgada decembrī izdotajā grupas "bet bet" un Mediņu zēnu kora jaunākajā albumā "Pērļu zveinieks".

“Tikai manā pilsētā sniegs tik balts”

Mūziķis, komponists un Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis kopā ar Ogres  atpazīstamākajiem dziedātājiem Antru Stafecku, Ati Ieviņu, Ainaru Bumbieri, Manguļu ģimeni(Laima, Linda, Emīls un Artūrs) un Beāti Baumeisteri iedziedājis pilsētniekiem veltītu dziesmu “Tikai manā pilsētā sniegs tik balts”.

Rīgas Modes - "32. decembris"

Savukārt grupa "Rīgas Modes" šogad radījuši Vecgada pavadīšanas dziesmu. Iespējams, noderēs arī otrajos Ziemassvētkos, apciemojot draugus.

Kaut Kur Ziemeļos - "Divas Dvēseles"

Lai gan dziesmas pirmatskaņojums notika 2015. gada 18. decembrī, tā joprojām skan kā jauna! Dziesmas tapšanā piedalījušies vairāk nekā 20 iemīļotu mūziķu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!