Zināmas "Muzikālās banka 2015" fināla dziesmas

Raksta attēls - Zināmas "Muzikālās banka 2015"  fināla dziesmas Attēlā Agnese Rakovska, foto: Henriete Dolgova un Jānis Ozols.

04.01.2016 / Aiga Leitholde

Uzsākot jauno 2016. gadu, Latvijas Radio 2 organizētā pop un rokdziesmu aptauja "Muzikālā banka 2015" turpina noskaidrot aizgājušā gada "vērtīgāko" dziesmu latviešu valodā. Tagad ir zināmas tās 15 fināla dziesmas, kas izturējušas balsojuma pirmo kārtu un 23. janvārī izskanēs apbalvošanas ceremonijā Ventspilī.

To, kādā secībā fināldziesmas sarindosies un kura no tām kļūs par 2015. gada visvērtīgāko dziesmu, noteiks 2. kārtas balsojums, kas turpināsies līdz 15. janvārim par finālā iekļuvušajām dziesmām (alfabēta secībā ): Dieviņš – Dons, Ir tik karsts – Jānis Stībelis, Laika dziesmiņa – Triana Park, Mazais Vilciņš – Jauno Jāņu orķestris, Mājās – Sabīne Berezina, Nekas jau nebeidzas – Ivo Fomins, Pat nejautā – Tumsa, Pavasaris – Aija Andrejeva, Goran Gora, Rīts pieneņpūkās – Lauris Reiniks, Silta sirds – Musiqq, Šūpuļdziesma – Dabasu Durovys, Tu esi ceļš – Mārtiņš Ruskis, Turies – Astro’n’out, Viss  var mainīties – The Sound Poets, Ziemu apēst – Prāta Vētra.

Balsot iespējams aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv , portālā nra.lv un ikgadējais balsojums par „draudzīgāko” dziesmu notiks portālā www.draugiem.lv .

Aptaujas noslēguma ceremonija  Ventspilī arī šoreiz notiks krāšņi un iespaidīgi, un šogad tiks svinēta aptaujas sešpadsmit gadu ballītes noskaņās. Jau tradicionāli kopā ar Latvijas Radio 2 radioraidījumu "Muzikālā banka" vadītājiem Baibu Palkavnieci un Kasparu Mauriņu apbalvošanas ceremonijai būs arī vēl divi vadītāji no mūziķu vidus – grupas "Triānas parks" soliste Agnese Rakovska un "Dzelzs Vilks" līderis Juris Kaukulis. Visi finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas balvas.

Ar īpaši ceremonijai gatavotiem priekšnesumiem Jura Kristona instrumentālās grupas vadībā koncertu papildinās "Muzikālās Bankas" eksperti – Inga Šļubovska, Jānis Strazds, Valdis Muktupāvels, Raimonds Petrausks, Ance Krauze, Adrians Kukuvass, Lolita Ritmanis, Daumants Kalniņš, Arvīds Babris, Gunārs Jākobsons un Elita Veidemane.

"Muzikālās bankas 2015" apbalvošanas ceremonija notiks 23. janvārī plkst.19.00 Olimpiskajā centrā Ventspils. Tiešraidē to varēs dzirdēt arī Latvijas Radio 2, bet pēc raidījuma Panorāma  plkst. 21.25 vērot LTV1.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!